Veranda. Gotika Lietuvos architektūroje, stilingi vonios kambariai, atkurtas Ilzenbergo dvaras bei menininkų namai, paversti muziejumi

Į Lietuvą gotika atkeliavo XIV a. pabaigoje, pavėlavusi nuo Europoje vyravusios beveik 150 metų. Tai buvo pirmas stilius, atėjęs iš Vakarų. Kuo lietuviška gotika skyrėsi nuo prancūziškosios? Kodėl ji buvo statoma iš raudonų plytų? Ir ar tikrai Napoleonas svajojo apie Šv. Onos bažnyčią Paryžiuje?

Vonios kambario teorija ir praktika gerokai skiriasi. Prabangių vonios kambarių vis daugėja, jų erdvės didėja. Tačiau kas lemia, kad visiems įprasta būtiniausių švarinimosi apeigų vieta taptu jaukiu ir estetiškai švariu kambariu? Ir kokie du elementai vonios kamabrį gali pakeisti iš esmės?

Ne vieną dešimtmetį Rokiškio rajone Ilzenbergo dvaras stovėjo apleistas ir niekieno neprižiūrimas. Kol prieš septyniolika metų dvarvietę įsigijo verslininkas Vaidas Barakauskas. Prireikė net keturiolikos metų, kad dvaras būtų prikeltas ir jame atkurtas XIX amžiaus vidurio klasicizmo prisiminimas.

Menininkų Sauliaus Valiaus ir Dianos Radavičiūtės namai Vilniuje, Užupyje, panašūs į muziejų. Daugybė meno kūrinių čia atkeliavo iš draugų menininkų. Kiti sukurti pačių šeimininkų rankomis. Iš akmenėlių, vinių, plunksnų, daiktelių, parsivežtų iš daugybės kelionių po pasaulį, sukomponuotos kompozicijos. Kruopščiai įrėmintos artimųjų fotografijos, relikvijos pasakoja čia gyvenančios poros istoriją.

Ved. Violeta Baublienė ir Aistė Mažutytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau