Daiktų istorijos. „Saurer“ pokario Vilniuje, Mannerheimo sąsajos su Lietuva bei kaip į ją atkeliavo anatomijos mokslas?

I tema. Ketvirtadienį kviečiame pasivažinėti moderniais šveicariškais autobusais po prieškarinį Vilnių. Sužinosite, kur buvo jų dirbtuvės ir garažai, kodėl iki pat 8-ojo dešimtmečio miesto autobusai vadinti bendriniu arbonų, kodėl eismui prižiūrėti buvo reikalingas tankas ir kaip anuometinis Vilnius atrodė jauno šveicaro akimis.

II tema. Ar gali būti, kad legendinis Suomijos karo vadas maršalas Carlas Emilis Mannerheimas buvojo Lietuvoje? Po apsilankymo Pavirvyčio dvare galime sakyti – taip! O dvaro savininkas Valdemaras Michalauskas papasakojo mums savo šeimos istoriją ir atskleidė sąsajas su legendiniu maršalu.

III tema. Anatomija ir žmogaus kūno pažinimas sunkiai skynėsi kelią į visuomenę. Viduramžiais ir renesanso epochoje persekiojami kūnų preparuotojai slapstėsi, vėliau atsirado anatominiai teatrai, kuriuose ne tik tyrėjai, bet ir visuomenė smalsiai stebėjo procesą. Į Lietuvą anatomija atkeliauja XVIII a., kartu su gamtos mokslais. Kaip žmogaus palaikai tarnauja gydymo tikslams, kas ir kodėl juos aukoja?

Ved. Saulius Pilinkus.