Daiktų istorijos. Pribloškianti karo lakūno Prano Hikso istorija, seifai ir saugyklos Lietuvoje ir moderniojo Kauno gimimas

Ką esate girdėję apie pirmąjį Lietuvos karo lakūną Praną Hiksą? Ką ten lakūną – lenktyninką, sėkmingą versininką, Monte Karlo lentynių dalyvį. Kaip susiklostė šio vyro likimas po to, kai Lietuvą okupavo sovietai? Šio narsaus vyro palikonys – vaikai ir anūkai – renka jo praeitį po trupinį ir dalijasi šia priblokškiančia gyvenimo istorija su mūsų laidos žiūrovais.

Seifai ir saugyklos Lietuvoje – kur ir kokių jų esama? Kodėl Gedimino prospekto pradžia gali būti vadinama Lietuvos Volstritu? Kokį neatrakinamą seifą rasime Mokslo akademijos patalpose? Kuo ypatinga Kauno banko saugykla? Kur buvo saugomos Marijampolės cukraus fabriko lėšos ir iš kur galingas seifas atkeliavo į Raseinių muziejų?

Modernusis Kaunas: nuo muzikos iki architektūros – carinės gubernijos centro metamorfozė į modernią Europos sostinę. Per 22 nepriklausomybės metus miestas akumuliavo tokį intelektinį, emocinį, kultūrinį potencialą, kad jo užteko ištverti karą, pokario kovas, tremtis, penkiasdešimt okupacijos metų ir išlikti Lietuvos širdimi.

Ved. Saulius Pilinkus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau