Daiktų istorijos. JAV anarchijos motina Goldman, kryždirbystės tradicija ir tarpukario Lietuvos aviacijos fenomenas

Ar esate girdėję, kad Jungtinių Amerikos Valstijų anarchijos motina vadinama Emma Goldman yra gimusi Kaune? LRT TELEVIZIJOS laidoje „Daiktų istorijos“ papasakosime visas jos gyvenimo peripetijas, skrydžius ir nuopuolius – taps daug aiškiau, kodėl ji tapo feministe, kodėl kėsinosi į turtingiausius Amerikos žmonės, kodėl moteris nelegaliai aprūpindavo kontraceptikais ir kada paskutinį sykį viešėjo gimtinėje.

Skamba banaliai – UNESCO kryždirbystę Lietuvoje pripažino nematerialiu kultūros paveldu, tačiau prisilietus prie Vinco Svirskio kryžių, Liongino Šepkos meno kūrinių ir pažvelgus į jų pėdomis sekusių kolegų Jono Tvardausko, Jurgio Kazlausko kūrybinį palikimą, negalima nesutikti. Lietuviai turi kažin kokį medžio geną ir ne šiaip esame „kryžių ir dainų šalis“.

Tarpukario Lietuvos fenomenas – aviacija. Kodėl šioje srityje esame toli pralenkę ne tik latvius ir estus, bet ir suomiu? Kas lėmė milžinišką visuomenės susidomėjimą šia sritimi ir kodėl prezidentas Antanas Smetona taip mylėjo aviatorius ir aviaciją?

Ved. Saulius Pilinkus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau