Panorama. Po ugniagesių – laikas gyventojams: bus tikrinama alytiškių sveikata (su vertimu į gestų k.)

LRT Plius

2020.02.02 20:53

Kinijos centrinis bankas paskelbė suteiksiantis šalies ekonomikai 170 mlrd. eurų injekciją, kad padėtų kovoti su koronavirusu ir palaikytų ekonomiką, kuri dar labiau smuks, jei virusas plis. Pirmas mirties atvejis už Kinijos ribų užfiksuotas Filipinuose, viruso auka – iš Uhano atvykęs kinas.

Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, Lietuvoje nėra tiriama naujų mėginių dėl galimo koronaviruso, o anksčiau tirti mėginiai – neigiami. Sveikatos apsaugos viceministras sako, kad Lietuvos medikai yra pasiruošę galimam koronaviruso paplitimui Lietuvoje, o gyventojus ragina laikytis higienos reikalavimų.

Pagyvenusių žmonių asociacija piktinasi, kad sulaukus 60-ies ar 70-ies metų žmonėms nebetaikomos prevencinės sveikatos programos, tai yra jie nebekviečiami reguliariai nemokamai tikrintis, ar neserga vėžiu ar širdies ir kraujagyslių ligomis. Senjorai vadina tai diskriminacija.

Sveikatos apsaugos ministerija po gaisro Alytaus padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“ tikrins ir vietos gyventojų sveikatą. Tyrimai bus atliktii per beveik dvejus metus.

Biudžetinių įstaigų automobilius valdys viena įstaiga priklausanti vidaus reiklaų ministerijai, taip pat į automobilius bus įdiegta ir sekimo įranga. Tikimasi, kad tai padės sutaupyti lėšų, galbūt atsisakyti ir dalies automobilių.

Londone policininkai nušovė vyrą, kuris švaistėsi peiliu ir sužalojo tris žmones, vieno būklė sunki. Išpuolis, kurį pareigūnai vadina „susijusiu su terorizmu“, įvykdytas pietinėje Londono dalyje, kai gatvė buvo pilna apsipirkti išėjusių žmonių.

Lankydamasis Kazachstane, Jungtinių Valstijų Valstybės sekretorius paragino suteikti prieglosbtį etninių mažumų atstovams, kuriems pavyksta ištrūkti iš Kinijos.

Biržų smegduobės vilioja turistus, tačiau vietos gyventojai dėl šių įgriuvų patiria nuostolių. Ūkininkams taikomi griežtesni reikalavimai, už jų nesilaikymą skiriamos baudos.

Kaune įteiktas tolerancijos apdovanojimas – juo pagerbtas Litvakų atminties sodo įkūrėjas, visuomenininkas Eugenijus Bunka.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau