Panorama. Jungtinės Valstijos ėmėsi gynybos priemonių – į šalį neįleidžia žmonių, pastarąsias dvi savaites viešėjusių Kinijoje (su vertimu į gestų k.)

LRT TELEVIZIJA

2020.02.01 20:54

Jungtinė Karalystė užbaigė beveik pusę šimtmečio trukusią narystę Europos Sąjungoje. Kol kas tai tik oficialus pasitraukimas, todėl piliečiai ir verslas pokyčių dar nepajus. Jungtinės Karalystės premjeras įvykusias skyrybas vadina viltimi ir žada suvienyti „Brexito“ suskaldytą šalį.

Kinijoje pagamintas ir galbūt nesaugias kameras naudoja ne tik svarbios šalies saugumui įstaigos, mat jomis stebima ir viešoji erdvė miestuose. Kaunas žengė dar toliau: policija kameromis identifikuoja visus mieste judančius automobilius.

Pasak žemdirbių, Vyriausybės Briuseliui pateiktas kovos su klimato kaita planas Lietuvos ūkininkams gali tapti sunkia našta. Jį įgyvendinti vien tik žemės ūkyje reikės daugiau nei 2 milijardų eurų. Reikalavimai visoms Bendrijos šalims panašūs, tačiau Lietuvos ūkininkai gauna vienas mažiausių išmokų ES.

Jungtinės Valstijos dėl koronaviruso protrūkio skelbia nepaprastąją padėtį ir į šalį laikinai neleidžia įvažiuoti užsieniečiams, kurie per pastarąsias dvi savaites buvo Kinijoje. Amerikos piliečiai, kurie buvo Kinijoje, dviem savaitėms bus uždaryti į privalomą karantiną. Kinija pyksta dėl tokių Jungtinių Valstijų priemonių.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija vaikų dienos centrų veikloms pritrūko lėšų – pusės milijono eurų. Beveik 40 vaikų dienos centrų lėšų šiemet neskirta, vaikų dienos centrų vadovai sako, kad be paramos išgyventi bus sunku, teks atleisti darbuotojus, ieškoti savanorių bei riboti veiklas. Socialinės apsaugos ministerija žada, kad kitąmet vaikų dienos centrai bus finansuojami per savivaldybes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau