Veranda. Vyriausybės pastato istorija, sendaikčiais persmelkta studija, Tiškevičių rūmų ansamblis ir Editos Mildažytės namų remontas

XIX a. tai buvo rūmai, antro Pasaulinio karo metu naudoti kaip ligoninė. Po karo toje vietoje atsirado vidurinė mokykla. Vėlyvuoju laiku įkurta Vilniaus dailės mokykla. Kai 1977 metais, nugriovus ten stovėjusius namus, architektas Vytautas Čekanauskas gavo užduotį sukurti modernius CK rūmus, įdomioji istorijos dalis nutiko Maskvoje. Kaip atrodo šiandienos Vyriausybės rūmai, įkurdinti vėlyvojo postmodernizmo statinyje, laikomame įdomiausiu architekto V. Čekanausko kūriniu?

Šiuolaikinės menininkų studijos simbolizuoja požiūrį į kūrybinių erdvių originalumą. Tapytoja Patricija Jurkšaitytė, studiją įsirengusi pasitelkdama sendaikčių ir loftų aplinkos atmosferą, susikūrė iškirtinio jaukumo, meniškos dermės ir patogumo erdves.

Vrublevskių, dabartinė Mokslų akademijos biblioteka, kurios turtus, paveldėjęs iš tėvo, pradėjo kaupti žymus Vilniaus advokatas, visuomenininkas, bibliofilas Tadas Stanislovas Vrublevskis savo namuose Universiteto gatvėje, slepia ne tik bibliografines vertybes, bet ir išskirtinį grafų Tiškevičių rūmų ansamblį.

Žurnalistė Edita Mildažytė, ilgokai gyvenusi namuose be pokyčių, praėjusią vasarą pasiryžo remontui. Investicija buvo nemenka, prisipažįsta Edita, pirmiausia norėjusi sutvarkyti strateginius dalykus, nuo kurių priklauso gyvenimo kokybė ir saugumas. Buvo pakeista ir būsto estetika. Kaip pasisekė suvaldyti poreikius ir norus, galimybes ir vizijas?

Ved. Violeta Baublienė ir Aistė Mažutytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau