Veranda. Namų židinys, brolių architektų kūryba, UNESCO Lietuvoje ir lietuviško kilimo tradicija

Interjero dizainerė Beata Senekvič tikina: „Židinys – šių laikų mados tendencija.“ Tiesa, moteris primena, kad namuose įrengtu židiniu derėtų naudotis – mat židinys namų jaukumo nesukurs, jei bus naudojamas tik kartą metuose. Mintimis apie namų židinį dalinasi ir tinklaraštininkė Auksė Dobilienė, kuri savo senelių namuose išsaugoji krosnį, kuri, motes manymu, ir sukuria gyvenamosios vietos jaukumą.

Architektai dvyniai Algimantas ir Vytautas Nasvyčiai – vieni iškiliausių Lietuvos moderniosios architektūros kūrėjų, be kurių neįsivaizduojamas Vilnius. Jie bene pirmieji mūsų architektūroje sukūrė laisvas vidas erdves, pastato organišką augimą iš vidaus į išorę. Vilniaus senamiestyje, centre, numatė Neries dešiniojo kranto daugiaaukščių plėtros galimybes. Brolių architektūrinius pasiekimus prisimena architektas prof. dr. Algimantas Mačiulis.

2020-ieji paskelbti UNESCO pasaulio paveldo Lietuvoje metais. Taip siekiama atkreipti dėmesį į įtrauktas Lietuvos vietoves: Vilniaus istorinį centrą, Kernavės archeologinę vietovę, Kuršių neriją. Apie tai, kas yra UNESCO, pasakoja Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriaus generalinė sekretorė Asta Junevičienė ir Lietuvos nacionalinės UNESCOkomisijos sekretoriato paveldų programos vadovė Renata Vaičekonytė-Kepežisnkienė bei architektas Augis Gučas.

Lietuviško kilimo tradicija. Ar kilimus ir vėl kabinsime ant sienų?

Ved. Violeta Baublienė ir Aistė Mažutytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau