7 Kauno dienos. Kraujo linijų analizė, Juozo Gruodžio savitaigos rašteliai ir poetinis pokalbis su Tautvyda Marcinkevičiūte

Jaunos režisierės Uršulės Bartoševičiūtės debiutas Nacionaliniame Kauno dramos teatre – misterija „Iš kūno ir kraujo“. Režisierė tiria kraujo linijos temą, kartu su dramaturgu Matu Vildžiumi nagrinėdama Senajame Testamente aprašytą Kaino ir Abelio brolžudystę ir britų poeto Lord Byron misteriją „Kainas“.

Neries pakrantėje, vienų judriausių Kauno gatvių sankirtoje, tarsi kišenėje glaudžiasi medinis namukas – kompozitoriaus Juozo Gruodžio ir jo žmonos Stasės Gruodienės namai – muziejus. J. Gruodis – pirmosios aukštosios muzikos mokyklos Lietuvoje įkūrėjas.

Laidoje „7 Kauno dienos“ – pokalbis su poete ir vertėja Tautvyda Marcinkevičiūtė. Pašnekovės laidos „7 Kauno dienos” komanda teiravosi, kaip šiandien gyvena poetai, kaip jos parašytos eilės skamba vengriškai bei ar egzistuoja kūrybinė trintis dviejų poetų – Tautvydos ir jos vyro – prozininko, dramaturgo Gintaro Patacko, šeimoje. „Aš esu Kauno pudra, makiažas, o tikrasis Kauno veidas – mano vyras Gintaras Patackas“, – pasiteiravus, ar poetę galima vadinti Kauno simboliu, atsakė pašnekovė.