Panorama. Kaune – pirmas šiemet Lietuvoje tymų atvejis: medikai neprognozuoja, ar nepasikartos ligos protrūkis (su vertimu į gestų k.)

Irano sostinėje Teherane – masinė Jungtinių Valstijų nukauto generolo Qasemo Soleimani laidotuvių procesija.

Degalai iškart po Naujųjų ėmė brangti ir kada nusistovės daugmaž galutinės jų kainos, kol kas neaišku.

Susisiekimo ministerija sutinka, kai kur, metams grąžinti lenteles su žaliosiomis rodyklėmis, taip mažinant spūstis.

Startuoja projektas „LRT ieško sprendimų“. Žurnalistai ne tik kalbės apie problemas, bet ir ieškos būdų, kaip jas spręsti. Pirmame reportaže kolegos domėjosi, kaip mažinti atskirtį tarp didmiesčių ir regionų mokyklų. Viena jų – Kaišiadorių rajono Rumšiškių Antano Baranausko gimnazija – patenkanti tarp 60-ies geriausių Lietuvoje.

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius neigia prisidėjęs prie lėšų skyrimo Pabradėje, Švenčionių rajone, asfaltuoti gatvę, kurioje gyvena jo partijos bičiulis Zbignevas Jedinskis. Pasak Narkevičiaus, sprendimas skirti lėšas priimtas gegužę, kai ministerijai dar vadovavo Rokas Masiulis.

Kaune – pirmas šiemet Lietuvoje tymų atvejis. Pasak medikų, sunku prognozuoti, ar vėl nepasikartos pernykštis tymų protrūkis, kai šia liga sirgo daugiau kaip 800 suaugusių ir vaikų. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, nuo tymų pernai paskiepyta daugiau vaikų ir net 40 kartų daugiau suaugusiųjų nei užpernai, tačiau ar tymai suvaldyti – nežinia.

Lietuvos radijo ir televizijos tarybos nariai paskelbė stabdantys savo veiklą Seimo Kultūros komiteto sudarytoje darbo grupėje.

Nešlovę užsitraukęs Holivudo magnatas Harvey Weinsteinas pirmadienį atvyko į teismą, jo advokatams ir teisėjui ruošiantis pradėti teismo procesą dėl jam pareikštų kaltinimų išžaginimu ir lytiniu užpuolimu.

Auksiniuose gaubliuose – Lietuvoje filmuoto serialo „Černobylis“ triumfas.

Rytoj į premjerą kviečia Jaunimo teatras. Jauna režisierė Eglė Švedkauskaitė debiutuoja šiame teatre su vienos ryškiausių šiuolaikinių Rusijos dramaturgių Asios Vološinos pjese „Žmogus iš žuvies“.

Vilniuje, įteikta kasmetinė Rašytojų sąjungos premija. 29 premija atiteko poetui, dramaturgui Mindaugui Nastaravičiui už eilėraščių knygą „Bendratis“.

Šiandien Trys karaliai – Kalėdų švenčių pabaiga. Daugelyje miestų tradiciškai surengtos iškilmingos teatralizuotos trijų karalių figūrų – Kasparo, Merkelio ir Baltazaro – eisenos.

Ved. Marijus Žiedas.

Su vertimu į gestų kalbą.