Panorama. Didmiesčiai siūlo Vyriausybei svarstyti galimybę grąžinti dešiniojo posūkio rodykles (su vertimu į gestų k.)

JAV. Nukovė Irano generolą. Svarbus Irano sukarintų pajėgų vadas Qasemas Soleimani žuvo penktadienį per JAV raketų smūgį Bagdado tarptautiniame oro uoste, patvirtino Iranas ir JAV. Jis laikomas tikruoju Irano užsienio reikalų ministru karo ir taikos klausimais, dirigavęs Sirijos prezidento Basharo Al-Assado karui Sirijoje ir Irake prieš Islamo valstybę ir kitiems mūšiams. Analitikai ir užsienio valstybių vadovai įspėja, kad konflikto eskalaciją prilygina žemės drebėjimui, galinčiam destabilizuoti ne tik Iraką, bet ir visą regioną.

Didmiesčiai ragina gąžinti žaliąsias rodykles. Netylant aistroms dėl nukabintų žaliųjų rodyklių, didmiesčiai siūlo Vyriausybei svarstyti galimybę grąžinti dešiniojo posūkio rodykles. Vis dėlto Susisiekimo viceministras tikina, kad žalių rodyklių sugrąžinimas nėra svarstomas. Jo teigimu, kol kas didmiesčių kreipimasis nėra gautas, tačiau jau pirmadienį Vilniaus miesto savivaldybė yra pakviesta į susitikimą, kad būtų kalbamasi apie problemas, su kuriomis miestas susiduria.

Nerimas dėl paukščių gripo Lenkijoje. Rytų Lenkijoje plinta paukščių gripas, aptikti jau trys šios pavojingos ligos židiniai, sunaikinta keliasdešimt tūkstančių kalakutų. Toks didelis paukščių gripo protrūkis itin arti Lietuvos – tai kelia nerimą Lietuvos paukščių augintojams. Itin greitai plintantis paukščių gripas nustatytas trijuose Liublino vaivadijos kalakutų ūkiuose. Pirmajame – šių metų išvakarėse, kituose – ketvirtadienį sunaikinta 40 tūkst. paukščių. Iš regiono uždrausta įvežti ar išvežti paukščius ir jų produktus.

Naujas ligoninių jungimas. Su premjeru Sauliumi Skverneliu susitikęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad svarstoma jungti kai kurias ligonines Vilniuje ir Klaipėdoje, bet konkrečių planų kol kas nedetalizavo. Klaipėdos vadovai teigia, kad ligoninių jungimo kol kas darbotvarkėje nėra. Po to, kai teismas paskelbė, kad ministras viršijo įgaliojimus nustatydamas vaistų išdavimo tvarką, Veryga svarsto kreiptis į Konstitucinį Teismą išaiškinimo, kokio lygio sprendimus gali priimti ministras.

J. Narkevičius su premjeru aptarė darbus. Penktadienio rytą į pasitarimą Vyriausybėje atvykęs skandalų epicentre esantis susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius sakė, kad su premjeru Sauliumi Skverneliu detaliau jo ateitis ministro poste aptarta nebuvo. Paklaustas, ar tai reiškia, kad jis tęs toliau darbą ministerijoje, J. Narkevičius teigė, kad apie šį konkretų klausimą kalbėta nebuvo, pokalbis vyko tik darbų tematika.

Daugėja sergančiųjų gripu. Visuomenės sveikatos centras perspėja, gripo sezonas dar neįpusėjo, o sergančiųjų kas savaitę vis daugiau. Nors bendras sergamumas nėra didelis, gripo atvejų skaičius ir toliau auga. Paskutinę praėjusių metų savaitę sirgo beveik 200 žmonių. Dėl gripo į ligonines paguldyta 20 ligonių, beveik visi jie vaikai.

Daugabučių renovacija – iki amžiaus pabaigos. 66 proc. Lietuvos gyventojų gyvena daugiabučiuose, dauguma jų – sovietiniuose, nerenovuotuose ir neefektyviai šildomuose. Nacionalinėje energetikos nepriklausomybės strategijoje perspėjama, kad lėta daugiabučių renovacija gali sukelti sunkių socialinių ir ekonominių padarinių. Nors renovacija pastaruoju metu paspartėjo, net ir dabartiniais tempais visus Lietuvos sovietinius daugiabučius atnaujinti užtruktų iki dvidešimt pirmojo amžiaus pabaigos.

Pradedame reportažų ciklą apie nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus. Premijos bus įteiktos vasario 16-ąją, iki to laiko mes jus plačiau supažindinsime su visais laureatais iš arčiau. Vienas iš laimėtojų – kūrybinė menininkių grupė: Rugilė Barzdžiukaitė, Lina Lapelytė ir Vaiva Grainytė. Šiemet už operą-performansą „Saulė ir jūra (Marina)“ pelniusios Venecijos bienalės „Auksinio liūto“ apdovanojimą, nacionaline premija įvertintos už įkvepiantį bendradarbiavimą, kuriant aukščiausio lygio kritinį meną.

Mėnulio įkvėpta kūryba. Mokslininkai teigia, kad sausis yra liūdniausias metų mėnuo. Kai baigiasi šventės, o iki pavasario dar toli, pasak psichologų, dalis žmonių skundžiasi bloga nuotaika. Tapytojas Vilmantas Marcinkevičius pabandė žiemos tamsą perkelti į paveikslus. Jis sako, svarbiausia, kad ir tamsa, ir pilnatis suteikia įkvėpimo, iš kurio gimsta meno kūriniai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau