Panorama. Ant Kroatijos pečių gula pirmininkavimo ES Tarybai našta (su vertimu į gestų k.)

LRT Plius

2020.01.02 21:19

Mokesčiai 2020-aisiais. Jau padidėjo minimali mėnesio alga. Įsigaliojo ir didesnis neapmokestinamasis pajamų dydis bei didesni vaiko pinigai. Dėl indeksavimo didėja pensijos. Bet nuo kovo brangs degalai, rūkalai ir alkoholis. Anot ekspertų, pabrangęs benzinas gali pabranginti maistą ir kitus produktus. Nuo liepos naikinami verslo liudijimai auklėms, automobilių ir būsto remontininkams. Labiau apmokestinamas bankų pelnas, įsigalioja automobilių registracijos mokestis. Skaičiuojama, kad įstatymų pakeitimai šįmet būdavo atliekami kartą per dvi savaites.

Retų ligų tyrimai. Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymo projektas, kas turėtų atlikti visuotinį naujagimių retų ligų tyrimą, įžiebė nesutarimus tarp Vilniaus ir Kauno universitetinių klinikų.

Valdžia tikisi saulės jėgainių bumo. Per trejus metus saulės energijos elektrą gaminančių vartotojų skaičius išaugo beveik keturiolika kartų: nuo pustrečio šimto iki beveik pusketvirto tūkstančio. Energetikos ministerija tikisi, kad šiemet tokių gyventojų padaugės dar kelis kartus.

Paukščių gripas Lenkijoje. Lenkijos rytuose, trijuose Liublino vaivadijos kalakutų ūkiuose, nustatytas paukščių gripas. Pranešama, kad dėl ligos iš viso bus sunaikinta 40 tūkstančių paukščių.

Dėl gaisrų – nepaprastoji padėtis. Australijoje tūkstančiams turistų buvo duotos mažiau nei dvi paros evakuotis iš gaisrų paveiktų pakrančių bendruomenių, šaliai rengiantis šeštadienį užklupsiančiai karščio bangai, kuri, kaip prognozuojama, dar labiau pakurstys miškų ir krūmynų gaisrus.

Gydymo įstaigose mažiau popierizmo. Gydymo įstaigose mažės popierizmo. Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad medikams netrukus nebereikės gauti paciento rašytinio sutikimo prieš tam tikras mažai rizikingas procedūras, pavyzdžiui, kraujospūdžio matavimą ar echoskopiją.

Kroatijai – pirmininkavimo iššūkiai. Pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai pradėjusi jauniausia bloko narė Kroatija, pasak ekspertų, gali tikėtis sudėtingo pusmečio. Teks bendradarbiauti su neseniai darbą pradėjusiais Europos Parlamentu ir Europos Komisija bei spręsti Jungtinės Karalystės pasitraukimo problemas.

Konservatorių ir žaliųjų koalicija Austrijoje. Austrija sieks iki 2040 metų pereiti prie klimatui neutralaus ekonomikos modelio, rodo ketvirtadienį paskelbta koalicinės vyriausybės, kurioje dirbs konservatoriai ir žalieji, programa.

Ambasados šturmas baigėsi – įtampa nemažėja. Pasibaigus Amerikos ambasados šturmui Bagdade, Vašingtonas piktinasi, kad Irako saugumo pajėgos nesustabdė atstovybę užpuolusių Irano šalininkų ir nerimauja dėl šalyje išaugusios Teherano įtakos.

Interpolas prašo suimti G. Ghosną. Interpolas prašo Libano suimti į šalį iš Japonijos pabėgusį buvusį automobilių kompanijos „Nissan“ vadovą Karlosą Ghonsą.

Didesni mokesčiai – (ne)mažesnės spūstys. Statyti automobilį Vilniaus centre šiemet kainuos brangiau, nes senamiestyje ir centrinėje sostinės dalyje praplėstos brangiausios parkavimo zonos – jose valanda automobilio stovėjimo kainuoja pustrečio ar pusantro euro.

Juozo Galkaus paroda „Tik ne gatvei“. „Plakatas – dailės kūrinys, skirtas ne muziejui, o gatvei“, – taip dailininkas Juozas Galkus apibūdina pusę amžiaus puoselėto žanro paskirtį. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje atidaryta apžvalginė 87-erių dailininko darbų paroda, kurioje galima išvysti jo kurtus plakatus.

Paroda apie lėlių animacijos pradininką. Kauno miesto muziejuje – paroda apie lėlių animacijos pradininką Vladislavą Starevičių. Kino kritikas Gediminas Jankauskas sako, kad kruopščiai saugotos Starevičiaus kūrybos paslaptys domino ir garsųjį animacinių filmų kūrėją Voltą Disnėjų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau