7 Kauno dienos. Kelionė „Angelų takais“, Kauno kino festivalis ir namas, kuriame liudijamas valstybės pamatų kūrimas

Šią savaitę laidoje „7 Kauno dienos” matysite:

Lietuvoje jau 12 kartą vyko Tarptautinis Kauno kino festivalis, pakvietęs žiūrovus pasižiūrėti retus, mažai žinomus kino filmus. Nekomercinio kino festivaliui pasibaigus – pirmasis kūrybinio dueto Roberto Schlichto ir Romanos Schmalisch ilgametražis filmas „Darbo gamykla“. Filmas pasakoja apie naują fabriką tolimoje ateityje, kuriame gaminami... žmonės: individai su jausmais, norais, pomėgiais ir troškimais.

Netikėti atradimai. Ramūnas Janulaitis su šeima gyvena savo senelio, žymaus tarpukario Lietuvos profesoriaus Augusto Janulaičio namuose. Šiandien, kai lengva ranka atsisveikinama su praeities architektūra, o nugriauti ir statyti iš naujo yra kur kas paprasčiau nei išsaugoti – retai pasitaiko galimybė apsilankyti namuose, kuriuose išlikę viskas – nuo sodo obelų iki paltų kabliuko. Nepraradęs autentikos, vis dar gyvas ir gyvenamas – šis namas liudija apie žmones, prieš šimtą metų kūrusius mūsų valstybės pamatus.

Pokalbis 450. Kūrybos prodiuseris Vitalijus Žukas pasakos apie sukurtą Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir virtualios realybės projektą „Angelų takais“. Tai – trumpametražis 360 laipsnių virtualios realybės (VR) projektas-filmas, kuriame pasakojama apie vieno iškiliausių visų laikų lietuvių menininkų kūrybą. „Kartais atrodo, kad Čiurlionio kūryba – jau sukurta virtualioje realybėje“, – tikina kūrybos prodiuseris V. Žukas.