LRT RADIJO žinios. Klaipėdoje – duoklė seniausiai Jūros šventės tradicijai

Klaipėdoje – didžiausia uostamiestyje vasaros šventė: Jūros šventė. Šį rytą bus pagerbiami iškilūs ar jūroje žuvę jūrininkai. Šį tradicija gyvuoja nuo pat pirmosios 1934 metais vykusios Jūros šventės. Ceremonijoje dalyvaus prezidentas Gitanas Nausėda, mažaisiais laiveliais bus plukdomi visi norintieji.

Rusijos sostinėje šiandien planuojamas didžiulis antivyriausybinis protestas. Opozicija reikalauja galimybės lygiomis teisėmis dalyvauti savivaldos rinkimuose, piktinasi pastarųjų dienų teisėsaugos reidais prieš jos atstovus, taip pat opozicionieriaus Aleksejaus Navalno areštu. Manoma, kad šios dienos demonstracija bus gausi – prieš savaitę panašus mitingas sutraukė apie 20 tūkst. žmonių. Maskvos Dūmą šiuo metu kontroliuoja su Kremliumi siejama „Vieningosios Rusijos“ partija, o nauji vietos valdžios rinkimai vyks rugsėjo 8 d. Visgi dešimtims opozicijos kandidatų rinkimų komisija juose dalyvauti neleidžia – kaltina pateikus negaliojančius juos remiančių rinkėjų parašus, kitais pažeidimais.

Vokietijos kanclerė su naujuoju Jungtinės Karalystės premjeru telefonu aptarė „Brexito“ klausimus. Angela Merkel pakvietė Borisą Johnsoną apie tai pasikalbėti gyvai, Berlyne – nors kol kas galimo vizito data nežinoma. Apžvalgininkai sako, kad pokalbiai dėl „Brexito“ nebus lengvi – Johnsonas nori persiderėti išstojimo iš Europos Sąjungos sutartį, tačiau Bendrijos lyderiai, įskaitant Merkel, atsisako peržiūrėti su Theresa May pasiektus susitarimus.

JAV ir Gvatemala pasirašė susitarimą dėl Migracijos srautų suvaldymo. Jis numato, kad migrantai iš Hondūro ir Salvadoro prieglobščio privalo prašyti Gvatemaloje, o tie, kurie bandys patekti į Jungtines Valstijas, bus gražinti atgal. Mainais Gvatemalos darbininkams bus palengvintos sąlygos, įsidarbinant Amerikos ūkiuose. Susitarimas, pasak pranešimų, galios du metus. Iš pradžių Gvatemala jo pasirašyti nenorėjo, tačiau persigalvojo, JAV prezidentui Donaldui Trumpui pagrasinus ekonominėmis sankcijomis.

Ties Izraelio ir Gazos ruožo siena kilus naujiems susirėmimams žuvo žmogus. Pasak pranešimų, tai vos 23 metų sulaukęs palestinietis, kurį pašovė Izraelio kariškiai. Jis dalyvavo proteste prieš Izraelio politiką Gazos ruožo atžvilgiu. Šios demonstracijos pasiemyje tęsiasi nuo 2018-ųjų pavasario ir dažnai būna agresyvios, o Izraelio kariai kartais demonstrantus apšaudo. Esą taip norima sieną apsisaugoti nuo agresyvių protestuotojų.

Ketvirtus metus iš eilės pirmą kartą pamatyti jūrą į Palangą atvyksta iki šiol tokios galimybės neturėję vaikai. Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė sako, kad akcijos organizatoriai daug dėmesio skirs edukacinei programai. Socialinė akcija vykdoma prisidedant prie nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“. Per trejus jos vykdymo metus, kampanijos dėka jūrą pirmą kartą išvydo daugiau nei pusantro tūkstančio vaikų.

Orai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.