LRT RADIJO žinios. Aurelijus Veryga užtikrina, kad medikų atlyginimai didės nuo rugsėjo 1-osios

Premjeras žada pateikti Prezidentui naujas kandidatūras į susisiekimo, vidaus reikalų ir žemės ūkio ministrus. Šios ministerijos atitenka koalicijos partneriams pagal keturių partijų pasirašytą sutartį. Seimas šiandien planuoja baigti pavasario sesiją, dėl naujų ministrų priesaikos gali tekti šaukti neeilinę sesiją.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga užtikrina, kad medikų atlyginimai nuo rugsėjo 1-osios didės vidutiniškai 15 proc. – kaip ir planuota. Pasak ministro, nors atlyginimų augimas priklausys nuo gydymo įstaigų vadovų ir savivaldybių, ministerija stebės, kad jis būtų įgyvendintas. Profesinė sąjunga „Solidarumas“ išplatino laišką, kuriuo reiškia susirūpinimą tuo, ar ministro įsakymas nuo rugsėjo 15 proc. didinti medikų atlyginimus bus įgyvendintas. Profsąjungos teigimu, nerimą kelia tai, kad kai kurių rajonų ligonninės susidūria su finansinėmis problemomis.

Pietų Korėjos žiniasklaida praneša, kad iš rytinės Šiaurės Korėjos pakrantės į jūrą paleistos dvi trumpojo nuotolio raketos. Pasak Japonijos gynybos ministro, raketos nusileido už Japonijos vandenų. Tokių veiksmų Šiaurės Korėja ėmėsi likus mėnesiui iki Jungtinių Valstijų ir Pietų Korėjos karinių pratybų. Pchenjanas perspėjo, kad pratybos gali paveikti derybas dėl branduolinio nusiginklavimo. Prieš mėnesį susitikę demilitarizuotoje zonoje, dalijančioje abi Korėjas, Jungtinių Valstijų ir Šiaurės Korėjos lyderiai buvo sutarę tęsti dialogą, kad būtų pasiektas persilaužimas Korėjos pusiasalio nusiginklavime.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas vetavo tris Kongreso rezoliucijas, draudžiančias milijardo dolerių vertės ginklus parduoti šalies sąjungininkams, įskaitant Saudo Arabiją bei Jungtinius Arabų Emyratus. Trumpas sakė, kad šios rezoliucijos susilpnins Amerikos konkurencingumą pasaulyje ir sugadins svarbius santykius su sąjungininkais bei partneriais. Ekspertai sako, kad nauji ginklai leistų Saudo Arabijai aktyviau kovoti Jemene, o dėl to žūtų daug gyventojų, kurie pasak Jungtinių Tautų jau ir taip gyvena humanitarinėje katastrofoje.

Pasaulio temperatūra XX a. pabaigoje augo sparčiau nei bet kuriuo metu per pastaruosius du tūkstančius metų, rodo mokslininkų atliktas tyrimas. Šią vasarą į Europą grįžus antrąjai rekordinei karščio bangai, Belgijoje, Nyderlanduose ir Vokietijoje pasiektos rekordinės temperatūros. Ten oras vietomis įkaito iki daugiau nei 40 laipsnių. Šiomis dienomis itin karšta ir Prancūzijoje, kur kaitra, manoma, pareikalavo mažiausiai 5 gyvybių.

Orai.