Klauskite daktaro. Kaip atsikratyti rankų ir kojų dilgčiojimo? Ženklai, įspėjantys apie ankstyvą senėjimą. Kaip jį sustabdyti?

1. Kaip atsikratyti rankų ir kojų dilgčiojimo?
Ilgiau pasėdėjote, susikėlę koją ant kojos, ar pasidėję galvą ant rankų prisnūdote? Tada tikrai žinote tą jausmą, tarsi milijonai adatėlių badytų jūsų galūnes. Jums jos tiesiog nutirpo. Mediciniškai ši būsena vadinama parestezija. Menka paslaptis, kad šį pojūtį bent kartą gyvenime yra patyręs bene kiekvienas iš mūsų. Jis praeina pakeitus padėtį. Tačiau priežastys gali būti daug rimtesnės. Apie jas ir paprastus būdus atsikratyti nemalonių pojūčių – šioje laidoje.


2. Ženklai, įspėjantys apie ankstyvą senėjimą. Kaip jį sustabdyti?
2015 m. amerikiečiai išleido daugiau kaip 140 mlrd. dolerių tam, kad sumažintų atsirandančius senėjimo požymius – kosmetikai. Skaičiuojama, kad iki 2021 m. šis skaičius išaugs iki 220 mlrd. Ir akivaizdu, kad šie milijardai norimo rezultato neduoda ir neduos.
Gydytojas prof. Alvydas Unikauskas žino šią moterų silpnybę pasiduoti reklamai ir leisti pinigus įvairiems kosmetiniams dalykėliams, tikintis stebuklo. Medikas turi nuvilti: normalus senėjimo procesas neišnyks, bent jau kol kas. Tačiau jeigu mokėsite laiku atpažinti organizmo siunčiamus signalus, senėjimo procesą tikrai galėsite šiek tiek suvaldyti.