captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nes man tai rūpi. - 2017.11.27 „Nes man tai rūpi“: apie vyrus ir moteris. Proporcijas ir disproporcijas.

2017-11-27 21:14
1540
Įvertinimas: 0
  

Apie vyrus ir moteris galime kalbėti iš įvairių požiūrio taškų – kokios vienų ir kitų galios pozicijos visuomenėje, kokie atlyginimo skirtumai, kas ką skriaudžia ir kodėl vis nėra lyčių lygybės. Vyrai ir moterys skiriasi pirmiausia biologiškai ir tie skirtumai yra svarbūs, teigia mokslininkai. Tačiau, jeigu kalbame apie intelektą, kūrybingumą, visuomenines pozicijas ar teises – lyties kriterijus neturi reikšmės.
Pastaruoju metu viešojoje erdvėje vienas po kito kyla seksualinio priekabiavimo skandalai. Vieni skuba smerkti vyrus, ir net nepradėjus aiškintis baudžia juos sunkindami veiklos sąlygas; kiti, net ir intelektualais save laikantys piliečiai, leidžia sau žarstytis pigiais juokeliais apie neva laisvo būdo moteris.
Tačiau laidoje kalbėsime ne tiek apie naujausius skandalus, o bandysime pažvelgti giliau. Kodėl lyčių nelygybės, menkinančio požiūrio į moteris klausimas Lietuvoje kyla nuolat? Ar tikrai Lietuvoje trūksta įtakingų, profesionalių moterų, jeigu vadovaujančius postus daugiausia užima vyrai, o pagrindinės premijos ir apdovanojimai atitenka vis dar stipriąja vadinamai lyčiai?
Apie moterų ir vyrų proporcijas ir disproporcijas, apie istorines priežastis ir sprendimo galimybes studijoje diskutuoja literatūros kritikė Virginija Cibarauskė, VDU lektorius filosofas Algirdas Davidavičius, komentuoja Jungtinių Tautų konvencijos dėl visų formų diskriminacijos moterims panaikinimo (CEDAW) komiteto pirmininkė Dalia Leinartė ir gydytojas psichiatras-psichologas Eugenijus Laurinaitis.

Įrašas sėkmingai įdėtas į grojaraštį!

Šis įrašas jau yra jūsų grojaraštyje!

Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...