captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nes man tai rūpi.

2017-05-07 21:44
1337
Įvertinimas: 0
  

Regionų kultūra – ne reprezentacija, o laisvė kurti  

Stipri, demokratiška valstybė bus tik tuomet, kai bus stiprūs regionai, kai žmogui bus gera gyventi ne tik keliuose didžiuosiuose miestuose. Kultūros pasiekiamumas greičiausiai naikina socialinės atskirties pojūtį. Tačiau šiandien yra Vilnius ir kita Lietuva. Ką reikėtų daryti, kad mes visi būtume viena Lietuva?

Regionų kultūra nuolat deklaruojama, kaip pagrindinis Kultūros ministerijos prioritetas. Tačiau realus dėmesys mažesniems miestams, nekvalifikuotas regionų projektų vertinimas, mažas finansavimas akivaizdžiai liudija, kad dominuoja Vilniaus kultūros laukas. Kultūros ministrės L.Ruokytės-Jonsson siūlymas finansuoti projektus tik kartu su savivaldybėmis kelia pavojų, kad kai kur dar labiau įsigalės vietinės valdžios diktatas. Ko reikia regionams, kokia kultūra reikalinga čia gyvenantiems žmonėms, kokią situaciją mato čia dirbantys žmonės?

Pokalbyje apie regionų kultūrą dalyvauja Nepriklausoma kultūros ir meno projektų kuratorė, vadovė Kristina Jakubauskaitė-Veršelienė, Alytaus dailės mokyklos direktorius, psichodarbininkas Redas Diržys, Panevėžio raj. savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistas, Kultūros tarybos narys Remigijus Vilys,  Klaipėdos galerijos Si:said įkūrėja Skaistė Marčienė, Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narė Nina Puteikienė.

Laidą veda Jolanta Kryževičienė.

Filmuotų siužetų autorė Raminta Jonykaitė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.

https://www.facebook.com/nesmantairupi/

Įrašas sėkmingai įdėtas į grojaraštį!

Šis įrašas jau yra jūsų grojaraštyje!

Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...