captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nes man tai rūpi.

2017-03-26 22:14
2398
Įvertinimas: 0
  

Kokių teatro iššūkių reikia jaunajai teatralų kartai?

Lietuva ilgus metus buvo vadinama teatro šalimi, kurioje žiūrovai per naktis stovėdavo eilėse prie bilietų kasų, kur spektakliuose žiūrovai sulaikę kvapą klausydavo kiekvieno iš scenos sklindančio žodžio ir suprasdavo visas slaptąsias prasmes. Koks yra Lietuvos teatras šiandien?

Per dvidešimt    septynerius nepriklausomybės metus Lietuvos teatras stipriai pasikeitė, šalia didžiųjų valstybės teatrų atsirado nepriklausomos trupės, jaunųjų teatralų trupės išeina iš tradicinės scenos į apleistų bažnyčių, kavinių, rūsių erdves ir ten vaidina savo sukurtus spektaklius. Kiekviena nauja karta nori sugriauti senas tradicijas ir sukurti, įtvirtinti savo požiūrį. Kokį teatrą kuria jaunoji mūsų teatralų kartą? Kokie teatro jie pasigenda, apie kokį svajoja.

Tarptautinės teatro dienos išvakarėse kalbamės su jaunaisiais Lietuvos teatro kūrėjais. Studijos svečiai, VšĮ „Vandenyno dirbtuvės“ direktorė, Utrechto universitete Olandijoje baigusi praktinės dramaturgijos studijas dramaturgė Austėja Lunskytė-Yildiz,  aktorius Rokas Petrauskas ir

Lietuvos šokio informacijos centro direktorė, kultūros vadybininkė, prodiuserė Gintarė Masteikaitė.

Laidą veda Jolanta Kryževičienė.

Filmuotų siužetų autorė Raminta Jonykaitė.

Režisierė Jolanta Stripeikienė.

Įrašas sėkmingai įdėtas į grojaraštį!

Šis įrašas jau yra jūsų grojaraštyje!

Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...