Aktualijos

2020.10.25 23:51

Pasaulio lietuviai išreiškė savo valią – didžiausioje apygardoje nugalėjo Aušrinė Armonaitė

atnaujinta 00.25
LRT.lt2020.10.25 23:51

Šiuose Seimo rinkimuose pirmą kartą sudaryta atskira apygarda užsienio lietuviams – Pasaulio lietuvių, atsižvelgus į didelį skaičių užsienyje dalyvavusių rinkėjų per ankstesnius rinkimus. Po įnirtingos kovos vėlų sekmadienio vakarą šioje apygardoje nugalėjo Laisvės partijos vedlė Aušrinė Armonaitė.

Visą vakarą laikėsi nedidelė balsų persvara ir pirmavo tai A. Armonaitė, tai Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė, konservatorių kandidatė Dalia Asanavičiūtė.

Galiausiai suskaičiavus visus rezultatus paaiškėjo, kad rinkimuose nugalėjo A. Armonaitė (54.43 proc.). Jos priešininkė surinko 45.57 proc. balsų.

Įdomu tai, kad skaičiuojant šios apygardos balsus dar teks palaukti ir iš užsienio atkeliausiančių rinkėjų balsų. Ne iš visų šalių balsai galėjo atkeliauti laiku.

Kaip penktadienį LRT.lt sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovas, rinkėjų paštu gauti balsai bus suskaičiuoti, jeigu pasieks ambasadą ne vėliau kaip spalio 30 dieną.

Dar prieš paskelbiant rezultatus D. Asanavičiūtė ir A. Armonaitė dalyvavo pilietinės iniciatyvos „Dabar“ ir užsienio lietuvių rengiamoje konferencijoje „Pasaulio lietuviai balsavo. Kas DABAR?“, kur abi politikės pasisakė, jog svarbiausiu pirmuoju darbu būtų referendumas.

Balsuoti Seimo rinkimuose užsienyje buvo užsiregistravę 43 tūkst. 411 rinkėjų, iš jų savo valią pareiškė 30 tūkstančių.

LRT.lt primena, kad pirmojo rinkimų turo metu suskaičiavus visus užsienio balsus, A. Armonaitė sulaukė 34,31 proc., buvusi Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė D. Asanavičiūtė – 25,85 proc. rinkėjų palaikymo.

Už L. Linkevičių balsavo 13,02 proc. užsienyje gyvenančių lietuvių.

„Valstietė“ Rūta Miliūtė liko ketvirta su 6,48 proc. balsų, o kiti kandidatai nesurinko 5 proc. balsų.

Daugiau apie rinkimų rezultatus galite skaityti ČIA.

Populiariausi