Naujienų srautas

Aktualijos2020.05.05 11:25

Kalifornijos lietuvė papasakojo apie JAV kovą su COVID-19: uždaryti paplūdimiai ir neribotam laikui sulėtėjęs gyvenimo tempas

Visame pasaulyje besitęsiant karantinui ir kovai su COVID-19, Jungtinės Amerikos Valstijos kol kas dar nedrąsiai bando svarstyti, kada galės stotis ant kojų po suduoto itin stipraus smūgio visam šalies gyvenimui. Kalifornijoje, kur pastebėtas vienas didžiausių koronaviruso židinių, gyvenanti Amerikos lietuvė ir Lietuvos garbės konsulė Daiva Čekanauskas-Navarrete papasakojo, kaip iš arti atrodo JAV kova su grėsminguoju virusu.

„Visur gyvenimas yra stipriai pasikeitęs. Mūsų šeimoje ir vyras dirba nuotoliniu būdu, trys paaugliai vaikai taip pat mokosi nuotoliniu būdu. Visi dabar namuose“, – pradėjo ji interviu LRT laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

Los Andžele, kur yra itin karšta, šiuo metu uždaryti beveik visi paplūdimiai. Kaip pasakojo laidos herojė, kuomet vietos žiniasklaidoje buvo parodyta, jog paplūdimiuose susibūrė daugybė žmonių, gubernatorius ir vėl uždarė taip masinusius vietos gyventojus paplūdimius.

„Iš pradžių čia labai trūko popierinių produktų, dezinfekcijos priemonių taip pat. Parduotuvių lentynos buvo tuščios. Amerikoje buvo labai keistas jausmas“, – apie pačią karantino pradžią pasakojo moteris.

Pasak D. Čekanauskas-Navarrete, JAV valdžios veiksmai taip pat ne kartą keitėsi. Iš pradžių visi namuose turėjo būti šešias savaites ir nuo gegužės pradžios draudimų kiek sumažėjo. Nemažai žmonių sugrįžo į darbus. Tiesa, kadangi Kalifornijoje ir visoje Vakarų pakrantėje padėtis yra itin rimta, tai kiek nusikėlė. Kaip svarsto pati Amerikos lietuvė, čia sugrįžimas į įprastą darbo dienos ritmą gali trukti ir kiek ilgiau.

„Manau, kad gali ilgai tęstis. Kalbėjau su vienu verslininku Silicio slėnyje. Jis sakė, kad tokios didelės įmonės kaip „Facebook“ ar „Google“ šią vasarą tikisi, kad tik 10 proc. žmonių sugrįš į nuotolinį darbą. Už metų – pusė visų darbuotojų“, – sakė LRT laidos pašnekovė.

Ji pati pažįsta keletą žmonių, kurie šiuo metu serga koronavirusu, tačiau, laimei, jie jau sveiksta. D. Čekanauskas-Navarrete šeima gyvena kiek tolėliau nuo miesto. Tačiau jų apylinkėje, kur yra 13 000 gyventojų, net 14 iš jų serga koronavirusu.

Iš viso, antradienio duomenimis, JAV yra užfiksuota 1 212 955 viruso atvejai ir 69 925 mirtys.

Laidos herojė sakė, kad šiemet vos tik pasibaigus mokslo metams ji planavo vykti į Lietuvą, tačiau dabar šiuos planus teks nukelti neribotam laikui. Kita vertus, tiek ji, tiek ir visa jos šeima stengiasi išlaikyti pozityvumą. Kaip tik todėl ji kartu su bendruomene planuoja ir Kalifornijoje surengti kino po atviru dangumi seansus, tokie seansai jau sulaukė pasisekimo Lietuvoje.

Plačiau – „Labas rytas, Lietuva“ laidos įraše.

Kalifornija karantino metu: alinantis karštis, uždaryti paplūdimiai ir prekių trūkumas parduotuvėse
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi