Verslas

2015.02.05 17:27

„Vilniaus energija“ pakvietė dujų tiekėjus į tiesiogines derybas

LRT.lt2015.02.05 17:27

„Vilniaus energija“, siekdama palankiausia kaina įsigyti gamtinių dujų pagal ilgalaikę sutartį, dujų tiekimo įmonėms išsiuntė kvietimą į tiesiogines derybas, rašoma bendrovės pranešime.

„Vilniaus energija“, siekdama palankiausia kaina įsigyti gamtinių dujų pagal ilgalaikę sutartį, dujų tiekimo įmonėms išsiuntė kvietimą į tiesiogines derybas, rašoma bendrovės pranešime.

„Jau rytoj bus pradėtos derybos, tą pačią dieną tikimės sulaukti pasiūlymų, o kitos savaitės pradžioje paskelbti laimėtoją, pasiūliusį geriausią kainą. Daug vilčių dedame į valstybinę įmonę „Lietuvos dujų tiekimas“, kuri turi prievolę grąžinti Vilniaus šilumos vartotojams priklausančią permoką už dujas ir šiuo metu gali pasiūlyti mažiausią dujų kainą rinkoje“, – teigė „Vilniaus energijos“ prezidentas Linas Samuolis.

Jo teigimu, kiek bus mažesnės šilumos kainos Vilniuje, tiesiogiai priklausys nuo dujų tiekėjo pasiūlymo, nors įtaka šilumos tarifui ir nebus didelė.

Anot „Vilniaus energijos“, siūlomų dujų kainų skirtumai negali stipriai paveikti šilumos tarifo Vilniuje, nes pagal ilgalaikę sutartį „Vilniaus energijai“ leidžiama įsigyti tik apie 35 procentus per metus reikalingų dujų. Įstatymais numatyta, kad kitą dalį gamtinių dujų bendrovė privalo pirkti iš SGD terminalo.

Sulaukė ir ministro, ir Kainų komisijos kritikos

Kainų ir energetikos kontrolės komisija trečiadienį paragino „Vilniaus energiją“ kuo skubiau pasirinkti pigiausias dujas siūlantį tiekėją ir taip užtikrinti vilniečiams palankesnę šildymo kainą. Komisijos vadovė Inga Žilienė LRT Radijui sakė, kad įmonė šiuo metu dujas perka per brangiai.

„Šiuo metu „Vilniaus energija“ turi visas teisines aplinkybes, kad būtų sudarytas sandoris su dujų tiekėju, kuris pasiūlė mažiausią kainą, ir taip vartotojui būtų garantuota mažiausiomis sąnaudomis grįsta šilumos kaina“, – teigia I. Žilienė.

Ji pridūrė pasirašiusi raštą, kuris įpareigoja „Vilniaus energiją“ tai atlikti. „Manome, kad yra „Vilniaus energijos“ nenoras tą sandorį pasirašyti, kad kaina būtų mažesnė vartotojams“, – sako Kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkė.

I. Žilienė taip pat teigė, kad, jeigu bendrovė nepasirinks kito tiekėjo, vilniečiams šildymo kaina nuo kovo galėtų išaugti 20 proc.

„Vilniaus energija“ jau antrą mėnesį, pasak energetikos ministro Roko Masiulio, sąmoningai perka brangesnes dujas biržoje, ir dėl to Vilniaus gyventojai bei įstaigos kas mėnesį praranda maždaug po milijoną eurų.

„Vilniaus energijos“ kaltinimus dujų tiekėjams karteliniais susitarimais energetikos ministras vadina atsikalbinėjimu ir laiko tempimu.

Pasak R. Masiulio, „Vilniaus energija“ yra padavusi į teismą įmonę „Lietuvos dujų tiekimas“ tam, kad atgautų nuolaidą, kuri gauta iš „Gazprom“.

„Įtariu, kad jie [„Vilniaus energija“] nenori pirkti tų dujų, nes tokiu būdu jie gautų tą nuolaidą per dujas, ir jas tektų atiduoti vartotojams. Užuot tai darę, jie nuperka jas didesne kaina, kurią sumoka vartotojas.

Turbūt yra tikslas per teismą nuolaidą, kuri skirta vartotojui, irgi pasiimti sau ir tokiu būdu uždirbti dvigubą pelną“, – teigia energetikos ministras R. Masiulis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt