Verslas

2014.08.08 15:22

Nesusitarė: iš pasienio su Rusija grįžo 6 lietuvių vilkikai

ELTA 2014.08.08 15:22

Iš pasienio su Rusija sugrąžinti šeši lietuvių vilkikai su maisto produktais.

Iš pasienio su Rusija sugrąžinti šeši lietuvių vilkikai su maisto produktais.

Apie Lietuvos-Rusijos pasienyje įstrigusius krovinius su maisto produktais penktadienio rytą pranešė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovas Jonas Milius. Jis teigė, kad ieškoma būdų, kaip šie kroviniai, išvykę dar prieš Rusijos paskelbtą embargą maisto produktams, pasiektų galutinį kelionės tikslą, tačiau rusų įtikinti nepavyko.

„Jie visi sugrįžo atgal, nesusitarėme“, – Eltai penktadienio popietę patvirtino J. Milius.

4 vilkikai, kuriuos sugrąžino estų muitininkai, priklausė AB „Pieno žvaigždės“ ir du „Biovelos“ įmonių grupės vilkikai sugrįžo iš Medininkų pasienio punkto.

Pasak J. Miliaus, sprendimas neįsileisti transporto priemonių motyvuojamas Rusijos prezidento Vladimiro Putino įsakymu.

Rusija įvedė embargą daugumai maisto produktų, importuojamų iš Jungtinių Valstijų, Europos Sąjungos (ES) ir kitų Vakarų šalių, palaikiusių sankcijų prieš Rusiją įvedimą.

Rusija uždraudė importuoti į šalį jautieną, kiaulieną, daržoves, vaisius, paukštieną, žuvis, sūrius, pieną ir pieno produkciją iš ES, JAV, Australijos, Kanados ir Norvegijos.

Į sąrašą pateko atvėsinta, šviežia arba sušaldyta stambių galvijų mėsa, kiauliena, paukštiena, sūdyta, vytinta, rūkyta mėsa, žuvys ir vėžiagyviai, moliuskai, kiti bestuburiai.

Be to, į sąrašą įtrauktas pienas ir pieno produkcija, daržovės, vaisiai, riešutai, dešros ir analogiški mėsos gaminiai, mėsos subproduktai.

Apribojimai įvedami nuo rugpjūčio 7 dienos ir galios metus. Embargas nebus taikomas vaikams skirtai maisto produkcijai.

Savo ruožtu Susisiekimo ministerijai pavesta išsiaiškinti, kokią įtaką Rusijos sankcijos padarys vežėjams. Preliminariais skaičiavimais, logistikos įmonių apyvartose maistų produktų vežimas į Rusiją sudaro 10-13 proc.