Verslas

2013.10.22 10:31

A. Butkevičius: Rusijos rinką gali pakeisti Kinija, Brazilija

LRT.lt 2013.10.22 10:31

Premjeras Algirdas Butkevičius Rusijos įvestų apribojimų lietuviškiems pieno produktams prekybiniu karu nelaiko, tačiau mano, kad gamintojai turėtų persiorientuoti į kitas rinkas. „Patys gamintojai turi orientuotis į kitas rinkas. Dabar didžioji dalis pieno produkcijos buvo eksportuojama į Rusiją, eksportas į šią šalį išaugo labai smarkiai“, – LRT radijui antradienį sakė Algirdas Butkevičius.

Premjeras Algirdas Butkevičius Rusijos įvestų apribojimų lietuviškiems pieno produktams prekybiniu karu nelaiko, tačiau mano, kad gamintojai turėtų persiorientuoti į kitas rinkas. „Patys gamintojai turi orientuotis į kitas rinkas. Dabar didžioji dalis pieno produkcijos buvo eksportuojama į Rusiją, eksportas į šią šalį išaugo labai smarkiai“, – LRT radijui antradienį sakė Algirdas Butkevičius.

Nors pelningumas Rusijoje yra pats didžiausias, rinkos, anot A. Butkevičiaus, turi būti diversifikuotos. O Rusiją pakeisti galėtų Kinijos, Brazilijos rinkos, padidėjusios eksporto į Jungtines Amerikos Valstijas apimtys.

„Tikiuosi, kad darbai, kurie yra prasidėję su Kinija, duos rezultatų. Artimiausiu metu vienas mūsų ūkio viceministrų išvyksta į Kiniją. Šanchajuje yra numatyta Laisvoji ekonominė zona su galimybe sandėliuoti savo produkciją, ir produkcija bus neapmokestinama tol, kol ji nebus realizuota“, – pažymi premjeras.

Taip pat, pasak A. Butkevičiaus, yra dirbama su Azijos šalimis, Ukraina. „Dirbame su daugeliu šalių, suprasdami, kad ES ekonominė situacija negerėja taip sparčiai, kaip buvo prognozuota“, – LRT radijui sako A. Butkevičius.

Anot premjero, nesutarimai tarp Lietuvos ir Rusijos gali būti išsprendžiami Lietuvos diplomatiniais kanalais, tačiau nesitiki sužinoti visų tokias Rusijos sankcijas lėmusių priežasčių. „Manau, kad priežasčių yra labai daug, tačiau jos visos viešai tikrai nebus pasakytos. Akivaizdu, kad pirmiausiai tai – politinės priežastys“, – sakė premjeras.