Verslas

2019.02.18 17:22

700 km dujotiekio „Nord Stream 2“ jau nutiesta

ELTA2019.02.18 17:22

Dujotiekio „Nord Stream 2“ tokio pat pavadinimo operatorius, skaičiuojant abi gijas, kurių kiekviena siekia 1224 km, jau nutiesė apie 700 km vamzdyno, Energetikos ministerijos pranešime teigia Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas.

„Iš viso per abi dujotiekio gijas nutiesta jau 700 km“, – po pokalbio telefonu su Vokietijos ekonomikos ministru Peteriu Altmaieriu sakė A. Novakas. Pasak Rusijos energetikos ministro, projekto „Nord Stream 2“ realizacija vyksta pagal grafiką.

A. Novakas ir P. Altmaieris taip pat aptarė Rusijos ir Vokietijos bendradarbiavimą energetikos srityje, ES Dujų direktyvos pataisas bei trišalį Rusijos, ES ir Ukrainos susitikimą sausio 21 d. susitikimą dėl būsimo dujų tranzito per Ukrainą.

Dujotiekį „Nord Stream 2“, einantį Baltijos jūra nuo Rusijos iki Vokietijos, planuojama paleisti šių metų pabaigoje.

Vasario 13 d. ES Taryba ir Europos Parlamentas pritarė ES Dujų direktyvos pataisoms. Pagal pasiektą susitarimą esami ES Dujų direktyvos reikalavimai bus taikomi ne tik vidaus dujotiekiams, bet ir naujai statomiems dujotiekiams tarp ES ir trečiųjų šalių. Jiems galios ES konkurencijos teisės reikalavimai: dujų ir vamzdynų savininkė negalės būti ta pati įmonė, dujų tiekimo tarifai negalės būti diskriminaciniai, be to, tam tikra dalis tiekiamų dujų turės būti prieinama kitoms šalims.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.