Naujienų srautas

Verslas2018.12.22 22:52

Vietinis turizmas gaivina Anykščius

Turizmo departamento tyrimo duomenimis, lietuviai atostogas ir ilguosius savaitgalius vis dažniau leidžia Lietuvoje. Vidutiniškai vienas lietuvis keliauja 4 kartus per metus, kelionei su viena nakvyne skiria 100 eurų, o apsistoja ten, kur yra vanduo, apžvalgos bokštas ar pažintinis takas. Tarp patraukliausių vietovių pirmauja Anykščiai.

Ant Kalitos kalno tikras sniegas maišosi su dirbtiniu, tačiau tai netrukdo mokytis skrieti snieglente. Žiemą ant šio kalno apsilanko per 20 tūkst. slidinėtojų, veikia keltuvas, pradedančiųjų slidininkų ir rogučių trasa, tačiau kai kurie pasigenda daugiau patogumų.

„Nuo Naujų metų veiks kavinukė, bus ir šilto maisto, gėrimo, bus lankytojų salė, bus gražiau ir patogiau ,žiemos pramogos išsiplės sniego padangomis“, – žada Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Kristina Beinorytė,

Direktorė sako, kad per metus Anykščius aplanko apie 70 tūkst. turistų. Populiariausi – Arklio muziejus, baseinas, sveikatingumo takai. Prieš 2 metus atsidaręs lajų takas sudomino daugybę, sumušė lankomumo rekordus, todėl verslininkai buvo priversti atsibusti. Giedrė ir Erikas Laitonai atidarė jau antrą kavinę.

„Pasikviečiame darbuotojus iš šono arba investuojame į vietos žmones ir skiriame tam laiko truputį daugiau, kad jie apsimokytų ir turėtumėm specialistą“, – pasakojo verslininkė Giedrė Laitonė.

Verslininkų teigimu, Anykščius labiau mėgsta šeimos, tačiau trūksta naktinių pramogų jaunimui.

„Daugiau į naktinį gyvenimą aš orientuočiau, ir į medikamentines paslaugas, sveikatos priežiūros įstaigų turėtų atsirasti, tos, kurios dirba savaitgaliais vėliau, nes turistas atvyksta, būna, kad iškyla sveikatos problemų“, – kalbėjo Anykščių turizmo įmonių asociacijos vadovė Sonata Veršelienė.

Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis sako, kad mieste per 3 metus sukurta apie 1 tūkst. darbo vietų, beveik 5 mln. eurų padidėjo biudžetas, kartu ir iš turizmo paslaugų. Ypač išaugo būsto paklausa.

„Grįžtantys iš užsienio žmonės skundžiasi, kad negali išsinuomoti arba nusipirkti butų. Mes galvojam, kad artimiausiu metu reikia skatinti naujų namų arba daugiabučių namų statybą“, – svarstė K. Tubis.

Turizmo departamento tyrimas parodė, kad 70 proc. lietuvių atostogas leidžia Lietuvoje, šiemet tarp labiausiai lankytinų vietų, aplenkę Kuršių neriją ir Druskininkus, buvo Anykščiai.

„Turistai renkasi tas savivaldybes, kuriose yra infrastruktūrą ir turizmo objektų pasiūla, tai reiškia, kad žmogus turi kur apsinakvoti, turi kur pavalgyti, yra ir elementariausias dalykas – parkavimas, šiukšlių dėžės, net toks dalykas, kaip tualetai“, – kalbėjo Turizmo departamento Vietinio turizmo poskyrio vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Anykščių valdžia kitąmet žada dar daugiau pramogų, įrengti hipodromą, miesto apžvalgos aikštelę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi