Naujienų srautas

Verslas2018.12.12 23:35

Jau kitais metais pinigų pervedimus bus galima atlikti per kelias sekundes

Vartotojų teisių gynėjai apgailėtinu vadina bankų politiką, kad per šventes nevykdomi jokie tarpbankiniai mokėjimai. Bankai kol kas vangiai jungiasi prie momentinio mokėjimo sistemų, kai pinigai gavėją pasiektų bet kuriuo paros metu, nepaisant ar tai darbo diena, ar šventės. Jie teisinasi, kad tam reikia pasiruošti technologiškai, tačiau žada, kad po metų pervesti pinigus jau bus galima bet kada ir per 20 sekundžių.

„Bankų reakcija yra apgailėtina, tiesiog liūdna praktika ir ji kartojasi kasmet. Būna dvi ar trys dabar penkios dienos. Jei klientas patikėjo bankui savo pinigus saugoti ir tais pinigais nori naudotis, tai jis galėtų tai atlikti čia pat, dabar, tučtuojau“, – piktinasi Vartotojų organizacijų aljanso tarybos narys Kęstutis Kupšys. 

Išeitis - momentiniai mokėjimai, kai pinigų pervedimas į kitą banką užtruktų iki 20 sekundžių ir tą būtų galima daryti ir dieną, ir naktį, ir per šventes. Kol kas Lietuvoje pervesti pinigus taip greit siūlo tik du didieji bankai. 

Bankų asociacija žada, kad jau kitąmet visi Lietuvos bankai prisijungs prie momentinių mokėjimų. Esą tai užtrunka, nes investicijos siekia milijoną eurų, reikia pertvarkyti sistemas. 

Plačiau apie tai – Edvardo Špoko reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi