Verslas

2018.11.10 21:18

Ūkininkams pradėtos mokėti kompensacijos už elektros stulpus

Pradedamos mokėti ūkininkams  kompensacijos  už elektros stulpus jų sklypuose. Pirmosios vienkartinės kompensacijos bus išmokėtos  per šią ir ateinančią savaitę. Pinigus gaus daugiau nei  8 tūkst. gyventojų. Tačiau kai kurie ūkininkai sako, kad  išmokos per mažos, palyginti su nuostoliais, patiriamais dėl elektros atramų.

Elektros stulpai, pastotės laukuose dažnam ūkininkui trukdo dirbti žemę, iš tų plotų derliaus surenkama mažiau. Kaip atlygis už tai pradėtos mokėti kompensacijos, jas šią ir kitą savaitę gaus daugiau nei  8 tūkst. gyventojų. Vidutinė kompensacija – 65 eurai

Pasak Energijos skirstymo operatoriaus atstovo, kompensacijos suskaičiuotos pagal tam tikrą metodiką, yra nuo kelių centų iki 7 tūkst. eurų, vidutiniškai vienam pareiškėjui tenka daugiau nei 60 eurų.

Šios kompensacijos – vienkartinės, nors, pasak ūkininkų, dėl stulpų nuostolių patiriama kasmet. Dar daug savininkų  kol kas nesikreipė dėl atlygio. Vienas jų iš Biržų rajono, savo žemėje turintis beveik du šimtus elektros stulpų, sako kompensacijos net nesirengęs prašyti.

„Tai turėtų būti bendra tvarka, be jokio prašymo. Kaip tiesioginės išmokos už hektarus, taip turėtų būti kažkokia kompensacija kasmetinė už tuos stulpus“, – sakė Biržų rajono ūkininkas Vytautas Stankevičius.

Iš viso šalyje daugiau nei 1 mln. žemės sklypų, kuriuose stovi elektros stulpai, kita įranga.

Energetikos ministerijos skaičiavimu, kompensacijoms reikės iki 43 mln. eurų.

Plačiau apie tai – Salomėjos Pranaitienės ir Zinaidos Paškevičienės reportaže.