Naujienų srautas

Verslas2018.09.21 10:35

Po LRT tyrimo Automobilių kelių direkcija nutraukė antrąjį Rusnės estakados statybų konkursą

Automobilių kelių direkcija nutraukė antrąjį Rusnės estakados statybų konkursą, skirtą keliui iki estakados rekonstrukcijai. Oficialiai teigiama, kad konkurse dalyvavo per mažai bendrovių, bet Viešųjų pirkimų tarnybos žiniomis, viena įmonė turėjo konkurencinį pranašumą. Prieš tai LRT Tyrimų skyrius nustatė, kad minėtą konkurencinį pranašumą turėjo bendrovė „Kauno tiltai“.

LRT Tyrimų skyrius rugpjūtį paviešino įtarimus, kad Rusnės estakados statybų konkursą laimėję „Kauno tiltai“ galėjo pasinaudoti ryšiais kelių direkcijoje, taip pat turėjo kitoms kelių įmonėms neprieinamos informacijos. Tai jiems padėjo atpiginti pasiūlymą.

Tyrimų skyriaus duomenimis, vykęs antrasis konkursas kelio iki estakados rekonstrukcijai, jau yra sustabdytas.

Šio papildomo konkurso prireikė nustačius, kad po keliu, vedančiu iki estakados, yra durpių sluoksnis, todėl statytojams reikės stiprinti žemės sankasą.

Automoilių kelių direkcija sako, kad konkursas išvis nutrauktas, nes, esą, dalyvių buvo per mažai, nors prieš tai dalyvius jau buvo pasikvietę derybų.

Tuo metu Viešųjų pirkimų tarnybos žiniomis, iš tiesų direkcija atliko patikrinimą ir nustatė, kad vienas iš tiekėjų, „Kauno tiltai“, turėjo konkurencinį pranašumą. Tarnyba sako, kad bet kuriuo metu gali pradėti pirkimų tyrimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi