Verslas

2018.09.03 15:00

Popamokinė vaikų veikla: kiek ji kainuoja?

Moksleivių neformalaus ugdymo veiklų kainos paprastai priklauso nuo miesto dydžio, nuo to, kiek ten dirbantys mokytojai uždirba, sako LRT žurnalistas Mindaugas Aušra. „Yra sukurtas neformalaus ugdymo vaikams krepšelis, pernai jam buvo skirta 9 milijonai eurų, šiais metais – 11 milijonų eurų. Vienam vaikui yra skirta nuo 10 iki 20 eurų“, – supažindina žurnalistas.

Pasak M. Aušros, savivaldybės numato šių pinigų paskirstymą, rekomenduojama, kad vienam vaikui būtų skiriama 15 eurų. „Šie krepšeliai yra skiriami vaikams nuo 6 metų, juos galima panaudoti vienai programai ar būreliui, kurio trukmė – 2 val. per savaitę“, – pasakoja jis.

LRT žurnalisto teigimu, Vilniuje dailės būrelis kainuoja vidutiniškai apie 30 eurų per mėnesį, dailės mokykla – 60–70 eurų, kai kuriais atvejais ir 80 eurų.

LRT stop kadras

„Šokių pamokos sostinėje vidutiniškai kainuoja apie 30 eurų, tačiau kaina kai kuriais atvejais šokteli iki 70 eurų. Klaipėdoje dailės būrelių kainos yra panašios, kaip ir sostinėje, vidurkis – apie 30 eurų. Regionuose kainos yra kiek stabilesnės ir mažesnės, čia šokių pamokos kainuoja apie 20 eurų“, – atskleidžia M. Aušra.

Anot M. Aušros, sporto srityje daugiausiai kainuoja profesionalaus sporto užsiėmimai, ten kainos didmiesčiuose šokteli iki 70–90 eurų, o informacinių technologijų srities būreliuose kainos svyruoja nuo 15 iki 50 eurų.

Plačiau apie neformalų ugdymą – laidos įraše.