Verslas

2018.08.24 15:27

R. Masiulis prabilo apie verslo atstovų grasinimus ministerijai

15min.lt 2018.08.24 15:27

Susisiekimo ministerija patiria spaudimą ir net sulaukia grasinimų iš verslo organizacijų. Apie tai prabilo ministras Rokas Masiulis. Konfliktas kilo po trečiadienį Seime vykusios Ekonomikos komiteto posėdžio, kuriame aiškintasi, kas kaltas dėl kelių būklės.

Savo feisbuko paskyroje R. Masiulis teigia buvęs informuotas, kad trečiadienį, po Seime vykusio Ekonomikos komiteto posėdžio, vienas įtakingas Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) esą per ministro patarėją perdavė grasinimus ministerijos vindikacijos pareigūnui. „Esą, jei patarėjas nesiliaus daręs to, ką daro, LVK atstovas asmeniškai „užtampys jį per spaudą“, rašo ministras. 

Trečiadienį Seime vykusiame Ekonomikos komiteto posėdyje iš tiesų tvyrojo karšta atmosfera. 15min rašė, kad posėdžio metu klausimai dėl Lietuvos kelių kokybės ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) skelbiamų konkursų sukėlė daug ginčų. Ministerija ir kelininkai nesutaria, kas turi prisiimti atsakomybę dėl nekokybiškai nutiestų kelių.

Susisiekimo ministras aiškino, kad kelininkų skundai nepagrįsti, mat kai kuriuose konkursuose nedalyvauja nė vienas rangovas. Tuo metu Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus teigė, kad Kelių direkcijos veiksmai parodo niekinamą požiūrį į kelių tiesėjus.

„Mes kelis kartus esame raštu kreipęsi į Kelių direkciją prašydami atitinkamos informacijos, tačiau ne tik kad negavome tos informacijos, jie net nesiteikė mums atrašyti, nors tai padaryti įpareigoja įstatymas. Tai parodo ne tik niekinamą požiūrį į rangovų organizacijas, bet ir Kelių direkcijos niekinamą požiūrį į verslo asociacijas, kurios vienija didžiąją dalį aktyvių įmonių, kurios moka mokesčius“, – aiškino V. Sutkus.

R. Masiulis savo feisbuko paskyroje turi omenyje V. Sutkų, nes jis posėdyje ir atstovavo LVK.

„Priimu šį įtakingo žmogaus grasinimą kaip grasinimą visai Susisiekimo ministerijos vykdomai antikorupcijos politikai. Laikau tai absoliučiai netoleruotina, todėl kalbu apie tai viešai. Jokie grasinimai ar „įspėjimai“ nesustabdys ir nepakeis mūsų komandos požiūrio į blogybes susisiekimo sektoriuje“, – rašo feisbuke R. Masiulis.

Paklaustas apie situaciją R. Masiulis LRT RADIJUI teigė, kad įrašu socialiniame tinkle nori atkreipti dėmesį, jog toks elgesys nėra toleruojamas ir neturėtų daugiau pasikartoti.

„Šiuo žingsniu noriu užbrėžti raudoną liniją, kad tokie dalykai daugiau nepasikartotų, parodyti, kaip rimtai mes žiūrime į visus grasinimus. Taip, grasinimas buvo ne man, o mano patarėjui. Aš iš karto į tai reagavau“, – tvirtino ministras.

R. Masiulis pridūrė – jei grasinimai kartosis, bus kreiptasi į teisėsaugą.