Verslas

2018.08.16 09:53

„Crocs“ pabaiga? Bendrovė paskelbė uždaranti paskutinį savo fabriką

DELFI.lt, LRT.lt 2018.08.16 09:53

Nuvildamas daugybę savo gerbėjų visame pasaulyje, „Crocs“ pranešė uždarantis savo paskutinį fabriką Italijoje.

Prieš 16 metų pasirodžiusios patogios klumpės iš putplasčio iš karto tapo ginčų objektu – jos neabejotinai buvo vienos bjauriausių batų pasaulyje. Nepaisant neišvaizdaus šios avalynės dizaino, daugybę žmonių nuliūdino žinia, jog netrukus bus uždarytas paskutinis šios gamintojos fabrikas.

Tačiau „Crocs“ savo gerbėjus patikino, kad tai nereiškia jų pamėgtos avalynės pabaigos, rašo „The Independent“.

Kai rugpjūčio 7 dieną savo metų ketvirčio pranešime įmonė paskelbė uždaranti savo gamyklą, daugybė žmonių tai suprato kaip ženklą, kad „Crocs“ netrukus taps praeitimi.

„Ar tikrai po visko, ką kartu ištvėrėme, „Crocs“ turi drąsos užsidaryti? Mano širdis verkia“, – kažkas parašė socialiniame tinkle „Twitter“.

„Išgelbėkite mūsų „Crocs“, – maldavo kitas.

Nepaisant plačiai pasklidusio įsitikinimo, kad užsidaro visa organizacija, „Crocs“ informavo interneto vartotojus, kad yra ne taip.

„Klaidingas pavojaus signalas: mes niekur nedingsime“, – atsakydama vienam sunerimusiam pirkėjui rašė įmonė.

„Nusiraminkite, #CrocNation. Mūsų ateitis ir toliau bus šviesi, ryški ir spalvinga, kaip visada“, – tikino „Crocs“.

Anot pranešimo, skirto įmonės pajamoms 2018 metų antrajame ketvirtyje apžvelgti, „Crocs“ uždaro savo paskutinę gamyklą, kad „supaprastintų verslą ir pagerintų pelningumą“.

Toks sprendimas buvo paskelbtas po to, kai antrajame šių metų ketvirtyje jau buvo uždarytos „Crocs“ gamyklos Meksikoje. „Crocs“ pareiškė, kad trečiajame ketvirtyje savo pajamas nuo maždaug 240 mln. dolerių sieks padidinti iki 250 mln. dolerių. Pernai per tokį patį laikotarpį ji gavo 243,3 mln. dolerių pajamų.

Anksčiau šiais metais „Crocs“, bendradarbiaudama su britų dizaineriu Christopheriu Kane`u, pristatė savąją aukštakulnių versiją. Basutės, pavadinimu „Women’s Cyprus V Heel“, „Crocs“ svetainėje šiuo metu yra išparduotos.

Kaip teigia UAB „Open24”, oficialaus „Crocs“ atstovo Baltijos šalyse, vadovas Justas Mačionis, diskusijas sukėlusi naujiena apie „Crocs“ gamyklos uždarymą Italijoje yra tik dėmesio atkreipimas į vieną iš antro ketvirčio finansinės ataskaitos aspektų, kuris neparodo visos „Crocs“ situacijos rinkoje. 

„Uždaroma gamykla Italijoje nėra paskutinė gamykla, kurioje gaminama „Crocs“ avalynė. Didelė dalis produkcijos pagaminama partnerių gamyklose, kuriose gamyba ir bus tęsiama“, – oficialiame atsakyme sako J. Mačionis.