Verslas

2018.07.13 14:39

Bulgarija artėja prie narystės euro zonoje

LRT.lt 2018.07.13 14:39

Euro grupės posėdyje Briuselyje euro zonos valstybių narių ir Danijos finansų ministrai aptarė Bulgarijos prisijungimo prie Valiutų kurso mechanizmo (VKM) II perspektyvas. Tai – būtinas žingsnis siekiant narystės euro zonoje.

„Sveikiname Bulgarijos valdžios institucijų siekį prisiimti būtinus įsipareigojimus siekiant sėkmingo prisijungimo prie Valiutų kurso mechanizmo II, o vėliau ir prie Euro zonos. Džiugu, jog nepaisant vis dar vykstančių diskusijų dėl Ekonominės ir pinigų sąjungos užbaigimo, narystė Euro zonoje yra patraukli“, – Finansų ministerijos pranešime žiniasklaidai sako ministras Vilius Šapoka.

Dalyvavimas Valiutų kurso mechanizme II yra vienas iš kriterijų, kuriuos valstybės narės turi įvykdyti norint įsivesti eurą.

Bulgarija per ateinančius mėnesius įsipareigoja įgyvendinti konkrečias bankų priežiūros, ne bankinio sektoriaus bei kovos su pinigų plovimu stiprinimo, valstybinių įmonių valdymo gerinimo ir kitas priemones.

Taip pat posėdžio metu ministrai aptarė ekonominę ir finansinę situaciją Euro zonoje, susipažino su Europos Komisijos vasaros prognozėmis bei apžvelgė Ispanijos ir Airijos poprograminės peržiūros misijos rezultatus.