Verslas

2018.07.08 22:35

Atotrūkis tarp vyrų ir moterų atlyginimų kasmet didėja

Statistikos departamento duomenimis, pernai atotrūkis tarp moterų ir vyrų atlyginimų Lietuvoje siekė 14 proc. ir kasmet po truputį auga. Tam įtakos turi ne teisinio, o socialinio pobūdžio veiksniai: pasiskirstymas pagal ekonominės veiklos rūšis, išsilavinimas, amžius, darbo stažas, kitos priežastys. Europos sąjungos lyčių lygybės institucijos imasi priemonių atotrūkiui tarp moterų ir vyrų atlyginimų mažinti.

Vyrų ir moterų atlyginimai skiriasi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.  Ekspertai sako, kad tai – lyčių nelygybės padarinys.

Statistikos departamento duomenimis, pernai atotrūkis tarp moterų ir vyrų atlyginimų, palyginus su ankstesniais metais, padidėjo ir sudarė daugiau kaip 14 proc.

Lyčių lygių galimybių specialistai aiškina, kad atlyginimų skirtumai susidaro, nes moterys dažnai dirba mažai apmokamose srityse, tokiose kaip bibliotekininkystė, slauga.  Vyrų darbai dažnai ir fiziškai sunkesni, tad apmokami geriau. Be to, dažnai  moterų ir vyrų atlyginimai už tą patį darbą būna vienodi, tačiau pagal statistiką, moterų atlyginimas vis tiek tampa mažesnis, pavyzdžiui, dėl vaikų priežiūros.

„Vis dėlto vyrai karjeros laiptais kyla lengviau, ir pasiekia aukštesnes pozicijas ir uždirba daugiau.

Yra visiškai subjektyvi priežastis, tai būtent yra priedai, priemokos, premijos Šitas visas gėris dažniausiai atitenka vyrams“, sakė Moterų informacijos centro valdybos pirmininkė dr. Giedrė Purvaneckienė.

2017 m. Lietuvoje dirbančiųjų buvo 1 mln. 261 tūkst. 51 proc.  jų sudarė moterys. Vyrai – šiek tiek mažiau.

Plačiau apie tai – Virginijos Motiejūnienės ir Gabrielės Grinkaitės reportaže.