Verslas

2018.07.04 19:21

Specialistė: jei gerėja ekonomika, didėja atotrūkis tarp vyrų ir moterų atlyginimų

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.07.04 19:21

Valstybiniame sektoriuje, kuomet mokami priedai ir priemokos, moterys neretai uždirba mažiau, nei vyrai. Taip LRT TELEVIZIJOS eteryje „Laba diena, Lietuva“ kalba Giedrė Purvaneckienė, Moterų informacijos centro valdybos pirmininkė. Specialistės teigimu, kartu su ekonomikos pagerėjimu didėja ir atotrūkis tarp vyrų bei moterų atlyginimų.

Pasak G. Purvaneckienės, atotrūkio buvimas turi tam tikras objektyvias priežastis, bet jo augimas – subjektyvių priežasčių rezultatas.

„Jeigu pareigybė ir jos aprašymas nesiskiria, moterims negali būti mokamas mažesnis atlyginimas. Tačiau pareigybės visgi neretai skiriasi“, – aiškina ji.

Moterų informacijos centro valdybos pirmininkė sako, kad visuomenėje vis egzistuoja požiūris, jog vyras yra šeimos išlaikytojas, tad jam reikia mokėti daugiau.

„Tiesa, toks požiūris keičiasi, bet ne taip sparčiai, kaip norėtųsi. (...) Tai po truputėlį keičiasi su jaunąja karta. Bet vyresnės kartos moterys neretai sutinka ne tik dirbti prastesnius darbus, bet ir gauti mažesnius atlyginimus“, – teigia G. Purvaneckienė.

Ekspertės teigimu, sunku pasakyti, ar kada nors šie skirtumai apskritai išnyks.

Plačiau – laidos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt