Verslas

2018.06.25 20:50

Nuomonės dėl euro zonos biudžeto skiriasi

ELTA 2018.06.25 20:50

Eurogrupės vadovas Mario Centeno pirmadienį įspėjo dėl nuomonių skirtumų, susijusių su Prancūzijos ir Vokietijos planais sukurti euro zonos biudžetą. Tokia pozicija išsakyta artėjant Europos Sąjungos viršūnių susitikimui, kuriame šis klausimas bus aptariamas.

„Požiūrių skirtumai išlieka dėl to, ar euro zonos biudžetas iš viso reikalingas ir kokie turėtų būti jo bruožai“, –SIPA M. Centeno rašė laiške ES prezidentui Donaldui Tuskui.

ES ruošiasi aukščiausio lygio deryboms dėl euro zonos reformų. Minėto biudžeto idėja priklauso Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui. Ją atsargiai remia ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

E. Macrono vizijoje – nauja Europos Sąjungos pradžia po skolų krizės, „Brexit“ šoko ir populistų pergalių. Euro zonos biudžetas bus aptariamas per ES lyderių susitikimą, kuriame dominuos migracijos ir Didžiosios Britanijos išstojimo iš bloko klausimai.

Bendro biudžeto idėja, kuriai A. Merkel iš pradžių priešinosi, padėtų siekti ekonominės konvergencijos euro zonoje. Būtent tokios konvergencijos nebuvimas bendros valiutos bloke laikomas viena iš skolų krizių Graikijoje, Ispanijoje ir Airijoje priežasčių.