Verslas

2013.07.12 07:17

Prancūziškas vynas vėl paklausus

„Lietuvos žinios“ 2013.07.12 07:17

Už 2007 metų derliaus Bordo regiono vyno „Chateau Angelus“ dėžę elektroninėje vyno biržoje „Liv-ex“ sumokėta 1941 svaras, o tai yra 18 proc. daugiau nei gruodžio mėnesį, rašoma dienraštyje „Lietuvos žinios“.

Už 2007 metų derliaus Bordo regiono vyno „Chateau Angelus“ dėžę elektroninėje vyno biržoje „Liv-ex“ sumokėta 1941 svaras, o tai yra 18 proc. daugiau nei gruodžio mėnesį, rašoma dienraštyje „Lietuvos žinios“.

Šio vyno kaina padidėjo pirmą kartą nuo tada, kai praėjusių metų rugsėjo mėnesį jį gaminantis ūkis pateko tarp didžiausių Sent Emiljono regiono vyndarystės ūkių. Ši žinia tokia svarbi todėl, kad 2007 metų derliaus Bordo vynas „Angelus“ buvo laikomas pačiu nesėkmingiausiu vynu per pastaruosius 10 metų. Taip atsitiko iš dalies todėl, kad amerikietis Robertas Parkeris, kuris kasmet sudaro pačių prestižiškiausių pasaulio vyno rūšių šimtuką, „Angelus“ įvertino tik 92 balais. Tačiau dabar padėtis pasikeitė. „Chateau Angelus“ vynas net ėmė pirmauti „Liv-ex Fine Wine 50“ indekse, kuriame kitų aukščiausių rūšių vyno kainos indeksas šiais metais padidėjo vos 5 procentais.

Prancūzai jau džiaugiasi, kad vyno gamyba šiais metais gali smarkiai padidėti, nes 2012-ieji laikomi pačiais blogiausiais per pastaruosius 40 metų. Prancūzijos žemės ūkio ministerija prognozuoja, kad šiais metais vyno gamyba išaugs iki 46,6 mln. hektolitrų, pernai buvo pagaminta 41,1 mln. hektolitrų vyno.

Prasidėjus pasaulinei krizei blogai ėmė sektis ir Prancūzijos vyndariams. 2008 metais biržos „Liv-ex“ indeksas, į kurį ir orientuojasi viso pasaulio vyno investuotojai, buvo smarkiai nukritęs, tačiau jau po metų jis pasiekė istorinį maksimumą. Vėliau indeksas vėl smuko ir pernai jis buvo pats žemiausias nuo praėjusio amžiaus 8-ojo dešimtmečio. Į biržos „Liv-ex“ tipinį reitingą yra įtraukta net 200 geriausių Bordo regiono raudonojo vyno rūšių, todėl vynas nuolat turėjo savo pirkėją. Per pastaruosius penkerius metus, kai pasaulinė krizė pasiekė savo piką, jo kaina pakilo ne 170 procentų.

Ūkis „Angelus“ yra dešiniajame Dordonės upės krante ir priklauso visame pasaulyje žinomam vyndariui Hubert'ui de Boire de Laforet, kuris yra šios Sent Emiljono regione vynininkyste besiverčiančios šeimos aštuntos kartos atstovas. Ekspertų nuomone, šio ūkio Merlot ir Cabernet Franc vynas diktuoja stilių visam regionui, nes yra „sodrios spalvos, turtingos ir labai sudėtingos aromatų gamos, puikaus skonio ir turi puikią gyvenimo perspektyvą butelyje“.