Verslas

2018.05.23 15:04

Ekspertė: CV be darbo patirties siunčia tėvų išlaikytiniai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.05.23 15:04

Vadovavimo ir lyderystės ekspertė Alisa Minionaitė sako, kad darbdaviai, gavę kandidato, neturinčio darbo patirties, kuris ką tik baigė universitetą, CV, nusivilia, nes mano, kad jis – tėvų išlaikytinis. „Svarbu anksti „paragauti“ pirmųjų darbų. Lietuvoje jaunam žmogui iki 18 metų įsidarbinti yra problematiška, nors Vakarų Europoje įprasta, kad dirba 16, 17 metų jaunuoliai. Šią problemą Lietuvoje išspręstų sezoninis darbas arba praktika“, – sako ekspertė.

A. Minionaitės teigimu, jaunas žmogus yra užprogramuotas keisti darbus. „Tikimybė, kad pirma darbovietė bus ilgalaikė – labai maža, ir tai visi supranta. Net IT kompanijos, kurios renkasi išmokyti darbuotojus, jos renkasi studentus. Tuomet galimi įsipareigojimai išdirbti vienoje darbovietė kelis metus. Tačiau retas darbdavys džiaugiasi, kad kandidatas neturi jokios darbo patirties“, – pastebi vadovavimo ir lyderystės ekspertė.

Jaunuoliams, kurie ieško pirmojo darbo, ekspertė pataria daug nesitikėti, nes pirmiausia reikės ugdyti valią – nevėluoti, suprasti darbinę kultūrą. Ji ragina susivokti, kokioje srityje jaunuolis nori dirbti, kokie jo talentai.

A. Miniotaitė sako, kad kiekvienas gali surasti tinkamą darbą, nepaisant amžiaus ar patirties. Vyresnius darbuotojus ji drąsina nenuleisti rankų, jei norima keisti darbo profilį.  

Išsamiau apie darbo paieškas – pokalbyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.