Verslas

2018.05.03 22:15

Lietuva ieško būdų pritraukti „žaliąsias“ investicijas

Per artimiausią dešimtmetį Europai papildomai reikės daugiau nei 150 mlrd. eurų investicijų, kad atitiktų Paryžiaus susitarimo dėl klimato kaitos mažinimo susitarimus. Įsipareigojimų prisiėmusi ir Lietuva. Todėl, pasak į finansų rinkų konferenciją Vilniuje susirinkusių ekspertų, finansų sektorius turi keistis jau dabar, plėtojant „žaliąsias“ investicijas.

Lietuva šios savaitės pradžioje išplatino „žaliųjų“ obligacijų, už kurias pritrauktas lėšas ketina panaudoti daugiabučiams modernizuoti ir energetiniam efektyvumui didinti. Tačiau Finansų ministerija sako, kad tai yra tik pradžia – ateityje bus pasiūlyta ir daugiau  būdų, kaip valstybei pritraukti papildomų pinigų „žaliesiems“ projektams. Taip pat tikimasi, kad ir Lietuvos verslas paseks panašiu keliu.

„Žaliosios“ obligacijos iš esmės niekuo nesiskiria nuo įprastųjų ar panašių investicijų, išskyrus tai, kad už jas surinktos lėšos yra panaudojamos projektams, skirtiems taršai mažinti bei aplinkai tausoti. Jas perkantieji žino, kad prisideda prie anglies dioksido, arba apskritai, prie oro taršos mažinimo“, – sakė „žaliojo“ finansavimo specialistas Rogeris Giffordas.

„Galvojame apie finansinius instrumentus, tokius, kaip „žaliosios“ obligacijos, skirtos mūsų instituciniams investuotojams, ir mes tikimės, kad su šiais naujais instrumentais mūsų instituciniai investuotojai, pensijų fondai, draudimo kompanijos aktyviau prisidės prie įvairiausių projektų finansavimo Lietuvoje“, – kalbėjo Finansų ministerijos Finansų rinkų politikos departamento direktorius Sigitas Mitkus.