Verslas

2018.04.27 22:45

N. Mačiulio idėja – leisti žmonėms skirti didesnę pajamų mokesčio dalį paramai

Gegužės 2-ąją baigiasi pajamų deklaravimo ir kartu 2 proc. ir 1 proc. paramos skyrimo laikas. „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis iškėlė idėją – ateityje leisti žmonėms paramai skirti didesnę jų pajamų mokesčio dalį nei dabar.

Paremti papildomais procentais žmonės galėtų tas viešąsias sritis, kurioms, jų manymu, labiausia stinga pinigų iš biudžeto. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovas sako - teoriškai idėja graži, bet praktiškai - yra abejonių. 

Iš sumokėto gyventojų pajamų mokesčio 1 proc. galima skirti partijoms, o 2 proc. - įvairioms ne pelno siekiančioms organizacijoms ir meno kūrėjams.

N. Mačiulio teigimu, klesti šešėlis, mokesčių į biudžetą surenkama, palyginus, mažai, o vis vykstant mitingams, akivaizdu, pinigų pakanka ne visoms sritims.

Mokesčių inspekcijos duomenimis, pernai teise, ką nors paremti, pasinaudojo daugiau nei pusė milijono gyventojų. Taip paskirstyta per 17 mln. eurų.

Daugiau nei milijonas gyventojų prašymų, ką nors paremti, nepateikė, dėl to 10,5 mln. eurų biudžete liko niekam nepervesta.

Plačiau apie tai – Irmos  Janauskaitės reportaže.