Verslas

2018.03.22 19:42

Vis daugiau žmonių išdrįsta keisti profesiją: ar tai apsimoka?

Vis daugiau žmonių Lietuvoje išdrįsta prisipažinti pasirinkę ne tą profesiją ir ją keisti. Ir dažniausiai toks žingsnis jiems būna naudingas. Pasak Vilniaus teritorinės darbo biržos direktorės Ingos Balnanosienės, pakeitusių specialybę darbuotojų atlyginimas paprastai padidėja keliasdešimt procentų.

„Vis daugiau žmonių išdrįsta pasakyti: „Na, ne tuo keliu nuėjau, ne tą specialybę pasirinkau.“ Dar vienas labai džiuginantis aspektas – kad vis daugiau vyresnių žmonių išdrįsta tai pasakyti. Pradėti mokytis niekada nevėlu. Specialybes naujai pasirenka jau nebe šimtai, o tūkstančiai žmonių. Neretai net ne trečią, o ketvirtą specialybę“, – pasakoja I. Balnanosienė.

Pasak specialistės, keisti profesiją žmonės dažniausiai pasiryžta norėdami gauti didesnį darbo užmokestį. „Persikvalifikuoja tie žmonės, kurie nori didesnių pajamų. Arba kurie dirba nekvalifikuotą darbą ir nori dirbti kvalifikuotą. Atlyginimai tikrai keičiasi 20–60 procentų. Tai yra Statistikos departamento duomenys. Ir tai yra skaičius, kuris skatina žmones“, – sako Vilniaus teritorinės darbo biržos direktorė.

Išsamiau – įraše.