Verslas

2018.03.19 09:26

E. Macronas nesulaukia palaikymo dėl euro zonos reformos

Prancūzijos prezidentas, priėmęs trečiadienį ketvirtajai kadencijai patvirtintą Vokietijos kanclerę, paragino iki birželio parengti aiškų Europos Sąjungos (ES) reformų planą. Bet Angela Merkel ir Nyderlandų premjeras šaldo Emmanuelio Macrono entuziazmą. Jie priešinasi Paryžiaus idėjai, kad reikia daugiau integracijos. Europos Vadovų tarybos pirmininkas pripažino, kad entuziazmas gilinti euro zoną tarp lyderių labai ribotas.

Prancūzijos prezidentui būtina Berlyno parama, jei nori spėti įgyvendinti pažadus rinkėjams ir iki kadencijos pabaigos įvykdyti ambicingas ES reformas. Bet į pirmąją naujosios kadencijos kelionę išsirengusi A. Merkel nelinkusi visiškai joms pritarti, net jei jos pačios partneriai didžiojoje koalicijoje, Vokietijos socialdemokratai, spaudžia labiau paremti Prancūzijos prezidentą.

Vokietijos dešinieji nenori tapti tais, kurie bus priversti mokėti už kitų euro zonos šalių paklydimus, ir jaučia spaudimą iš kraštutinės dešinės. A. Merkel pareiškė, kad šalys ne visada sutaria, bet tai netrukdė daug nuveikti, todėl nori rasti bendrą kelią.

„Ryžtingai noriu to pasiekti, ir, manau, kad galime tai padaryti. Dabar labiau negu bet kada būtina, kad Europa liktų vieninga šioje geopolitinėje padėtyje“, – sako A. Merkel.

Plačiau apie situaciją – Vykinto Pugačiausko reportaže.