Verslas

2018.02.19 18:18

Estija planuoja atsisakyti 1 ir 2 centų monetų: ar reikėtų to Lietuvoje?

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.02.19 18:18

Estijoje pamažu kyla diskusija, ar reikėtų atsisakyti 1 ir 2 centų monetų. Anot Lietuvos banko grynųjų pinigų dep. direktoriaus Deivio Stankevičiaus, sėkmingų pavyzdžių Europoje yra ne vienas, o Lietuvoje daugiau nei pusė apklaustųjų sutiktų su tokiu sprendimu.

Pasak pašnekovo, Europos Komisijos 2016 metais Lietuvoje atlikta apklausa parodė, kad 48 proc. apklaustųjų atsisakytų 1 ir 2 centų monetų. 2017 metais pakartotas tyrimas parodė, kad taip manančių daugėja – pernai į klausimą teigiamai atsakė jau 52 proc. apklaustųjų.

„Tai rodo, kad reikėtų pradėti diskusiją. Eurozonoje vidurkis – 60 proc.“, – teigia Lietuvos banko grynųjų pinigų dep. Direktorius Deivis Stankevičius.

Jis teigia, kad tokie smulkūs pinigai dažniausiai naudojami grąžai, o praktikos galima semtis iš sėkmingai tai įvykdžiusių šalių – Nyderlandų, Airijos ir Suomijos. Beje, prekės brangti dėl to neturėtų.

„Lietuvos bankas yra nukaldinęs 90 mln. vienetų 1 cento monetų ir 70 mln. 2 cento monetų. Jų tarp visų monetų yra daugiau nei 50 proc. (...) Kai susidedate visą krepšelį prekių, tai tada būtų apvalinama“, – teigia D. Stankevičius.

Daugiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.