Verslas

2017.11.22 22:21

Pradėjo veikti Mockavos terminalas

Lietuvos-Lenkijos pasienyje pradėjo veikti Mockavos terminalas. Siekdama pritraukti privačius investuotojus, Lazdijų savivaldybė jai priklausantį 40 hektarų žemės sklypą išnuomojo 99 metams, nors kol kas terminalas užima tik dešimtadalį sklypo.

Daugiau nei 10 metų apie investicijas šiame 40 ha žemės sklype buvo tik kalbama. Keitėsi savininkai, kol galiausiai atvedus dvi geležinkelio atšakas – rusišką ir europinę vėžes – pastatytas tranzitinio naftos produktų perpylimo terminalas.

Jame per metus bus galima perkrauti iki milijono tonų naftos produktų. Kol kas trijose saugyklose saugoma po 3 tūkst. tonų dyzelino ir 1 tūkst. tonų benzino. Naftos produktai iš Rusijos ir Baltarusijos terminalą pasiekia rusiškąja vėže ir gilyn į Europą gabenami autocisternomis, poreikiui išaugus bus vežami europine vėže. 

Tačiau terminalas, į kurį investuota apie 6 mln. eurų, kol kas užima tik dešimtadalį žemės sklypo, kurį  bendrovei Lazdijų savivaldybė išnuomoto 99 metams.

„Du scenarijai yra numatyti kaip pagrindiniai. Vienas yra plėstis patiems ir šalia naftos perpylimo terminalo statyti kitokių produktų terminalus, investuojant savas lėšas ir galbūt lėšas su partneriais. O alternatyvus būdas yra pritraukinėti partnerius, kurie patys norėtų čia investuoti pinigus ir pasidaryti jiems reikalingus terminalus, sandėlius“, – pasakojo UAB „Mockavos terminalas“ direktorius Tadas Augustauskas.

„Lazdijų rajono savivaldybė suinteresuota darbo vietomis. Pagrindinės rinkos bus Lenkijoje, o darbo vietos čia – Lietuvoje, Lazdijų rajone. Tuo aš ir džiaugiuosi“, – sakė Lazdijų rajono meras Artūras Margelis.

Planuojama, kad kitas, artimiausias nuo Lietuvos-Lenkijos sienos terminalas turėtų iškilti Marijampolėje.