Verslas

2017.11.22 19:59

R. Karbauskis ruošia sprendimą, kuris perbraižys Lietuvos verslo ribas

Vilma Danauskienė, DELFI.lt2017.11.22 19:59

Valdančioji „valstiečių“ frakcija netrukus ketina Seime teikti Konkurencijos įstatymo pataisas, leisiančias sumažinti maksimalią rinkos struktūrų koncentraciją užimančių verslo subjektų dalį.

Apie tai DELFI prabilęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad šiuo metu galiojančią tvarką, kai vienas rinkos dalyvis negali užimti daugiau nei 25 procentus rinkos dalies, „valstiečiai“ siūlys mažinti iki 10 procentų.

Tai esą padidintų konkurenciją tarp verslo dalyvių, kas sąlygotų prekių ir paslaugų kainų mažėjimą.

„Tokias pataisas įregistruosime artimiausiu laiku. Konkurencijos didinimas yra sveika poveikio priemonė, leidžianti išlošti vartotojui“, – sakė R. Karbauskis.

Pasak politiko, pirmiausia tai galėtų paliesti Lietuvos vaistinių ir didžiųjų prekybos centrų tinklus. Esą ketinama į rinką įsileisti užsienio investuotojus.

Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas DELFI teigė kol kas negavę jokio pasiūlymo dėl Konkurencijos įstatymo pakeitimo.

„Kadangi nesame susipažinę nei su siūlymo turiniu, nei su tokios iniciatyvos tikslais, būtų neprofesionalu komentuoti detaliau neįsigilinus. Tačiau jeigu siūlymas keisti Konkurencijos įstatymą bus pateiktas oficialiai, būtinai dalyvausime diskusijoje“, – DELFI teigė Š. Keserauskas.

Seimo opozicinės Liberalų frakcijos atstovė Aušrinė Armonaitė taip pat sakė dar nieko negirdėjusi apie tokią „valstiečių“ iniciatyvą.

„Nelabai suprantu, ką R. Karbauskis čia siūlo, neteko skaityti projekto. Jeigu toks yra, turėčiau pasigilinti“, – sakė Seimo narė.

R. Karbauskis tikino, kad įstatymo pakeitimo projektas bus įregistruotas artimiausiu metu. Panašu, kad jis gali sulaukti ne tik valdančiųjų, bet ir opozicijos palaikymo.

Opozicinės Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovas Seime Rimantas Jonas Dagys DELFI teigė iš principo teigiamai vertinantis tokią iniciatyvą, tačiau, pasak parlamentaro, jis labiau palaikytų ne užsienio žaidėjų atėjimą į Lietuvos verslo rinką, bet vietos smulkiojo verslo įtraukimą.

„Kaip matome, „Lidl“ tinklo atėjimas į Lietuvą nepateisino tų lūkesčių, kuriuos buvo į juos sudėję vartotojai. Aš prioritetą teikčiau vietos smulkių ir vidutinių verslininkų įtraukimui į rinką ir jų galimybių dalyvauti konkurencijos kovoje stiprinimą. Kainų mažėjimą būtent ir lemia smulkaus ir vidutinio verslo galimybė lygiaverčiai konkuruoti rinkoje. Kita vertus, turėtume labai gerai apgalvoti ir apie saugiklius, kad neatsitiktų taip, jog dabar prekybos centrų rinką pasidaliję rinkos dalyviai pristeigs įvairių smulkių įmonių ir iš esmės visas verslas išliks jų rankose ir toliau“, – sakė konservatorius R. J. Dagys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.