Naujienų srautas

Verslas2017.10.17 15:22

Pasiūlė receptą Lietuvos klestėjimui: surinkime tai, kas geriausia pasaulyje

JAV gyvenantys lietuviai turi ne vieną idėją, kaip į Lietuvą sugrąžinti iš jos emigravusius žmones. Tarp jų – ir tiesioginis skrydis tarp JAV bei Lietuvos, ir emigravusių lietuvių patirties pritaikymas.

„Ryškėja dvi priežastys, kodėl žmonės emigruoja: pinigai ir bendra atmosfera. (...) Būtinas patyčių mažinimas, tolerancijos didinimas, korupcijos mažinimas. Ne vienas skaitytojas siūlo Lietuvą paversti šalimi be korupcijos. Galbūt masiškai kompiuterizuotas valdymas tam padėtų“, – pagrindines emigruoti verčiančias priežastis vardija DELFI.lt žurnalistė Rūta Pukenė.

Jai pritaria „Global Lithuanian Leaders“ tinklo vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė, kurios nuomone, žmonės sugrįš, jei jie matys čia perspektyvų.

„Yra du pagrindiniai norinčių grįžti klausimai: ar jie turės ką dirbti Lietuvoje – kokios jų karjeros galimybės; kaip pavyks integruoti savo vaikus į Lietuvos švietimo sistemą“, – teigia K. Stankutė-Jaščemskienė.

Tiesa, pasiklausius JAV gyvenančių lietuvių, galima pritaikyti ir daugiau būdų, kaip į Lietuvą sugrąžinti emigrantus. Vieną jų pasiūlė Amerikos lietuvių verslo asociacijos Los Andžele įkūrėja Eleonora Jonušienė – anot pašnekovės, būtina sukurti tiesioginį reisą iš Lietuvos į Los Andželą.

Štai menininkas Sigitas Šniras mano, kad po pasaulį išsibarstę lietuviai galėtų suteikti itin naudingos patirties Lietuvai.

„Yra pasaka, kai trys broliai išsiskirsto po pasaulį ir sugrįžę į Tėvynę kažką parneša. Surinkim tai, kas geriausia pasaulyje, grįžkime į Lietuvą, suneškime viską, vaikų idėjas. Lietuva gyvuos ne todėl, kad tai yra tam tikras Žemės lopinėlis, o dėl to, kad mes, lietuviai, esame gyvi“, – mano S. Šniras.

Daugiau idėjų – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi