Verslas

2017.10.12 18:04

Visuotinis turto deklaravimas Lietuvoje – tik bereikalinga našta?

Seimui liko vienas balsavimas sprendžiant, ar įvesti visuotinį turto deklaravimą, ar tiesiog praplėsti ratą žmonių, kurie privalėtų deklaruoti turtą. Šiuo metu Seimas laukia vyriausybės išvados. Pasak kai kurių mokesčių ekspertų ir finansų ministro, tokia idėja yra labai brangi ir būtų tiesiog našta kiekvienam šalies gyventojui.  

Buvęs ilgametis Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovas, mokesčių konsultantas Modestas Kaseliauskas atkreipia dėmesį, kad politinės iniciatyvos dėl visuotinio pajamų deklaravimo kildavo kas du–tris metus, tačiau jos, anot specialisto, turi populistinį ir ne itin realų tikslą „vienu sprendimu paimti ir sutvarkyti visus šešėlio, mokesčių nemokėjimo ir kitus klausimus“.

M. Kaseliausko nuomone, galėtų pakakti ir dabar mokesčių inspekcijos turimų duomenų.

„Galiu pasakyti, kad <...> iniciatyva yra labai brangi, nenaudinga ir šioje situacijoje neturi jokios perspektyvos, nes mokesčių inspekcija ir taip surenka daug duomenų iš įvairiausių šaltinių apie mokesčių mokėtojus“, – sako specialistas.

M. Kaseliausko teigimu, nauji teisės aktai leidžia mokesčių inspekcijai gauti didelį kiekį informacijos iš bankų, registrų duomenų, notarų, taip pat veikia išmanioji mokesčių administravimo sistema.

„Mokesčių inspekcija netgi gaus informaciją apie fizinių asmenų išlaidas, padarytas prekybos centruose, kur bus atsiskaitoma kortelėmis“, – sako specialistas.

Panašią nuomonę apie visuotinį deklaravimą išsakė ir finansų ministras Vilius Šapoka, kurio teigimu, papildomo visuotinio deklaravimo naštos atsiradimas labai brangintų administravimą, anot jo, tai tiesiog būtų našta kiekvienam žmogui.

Daugiau apie tai – įraše.