Verslas

2017.08.07 15:11

Rusijos sūrininkai džiaugiasi sankcijomis

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.08.07 15:11

Jungtinių Amerikos Valstijų ir Rusijos diplomatijos vadovai po susitikimo Filipinuose pareiškė, kad Vašingtonas ir Maskva gali rasti būdų bendradarbiauti sankcijų kontekste. Įtampa tarp šalių padidėjo po to, kai amerikiečiai už kišimąsi į rinkimus įvedė naujų sankcijų, o Rusija atsakė mažindama amerikiečių diplomatų skaičių. Atsakydama į ankstesnes Vakarų sankcijas už Ukrainos krizę Rusija jau trejus metus taiko embargą maisto prekėms ir šį savaitgalį valdžiai už embargą atsidėkodami Rusijos aktyvistai surengė vietos sūrio pramonės festivalį.

Anksčiau sūrio gamintojų suskaičiuodavau ant vienos rankos pirštų, o dabar štai kiek – rodydamas į dalyvių gausą sako specialų sūrio festivalį savaitgalį suorganizavęs Olegas Sirota, pats irgi gaminantis sūrį. Jo teigimu, Rusijos sūrio pramonė suklestėjo tik tada, kai 2014-aisiais atsakydama į Vakarų sankcijas dėl Ukrainos krizės valdžia uždraudė įvežti maisto prekes iš Jungtinių Valstijų bei Europos šalių.

„Gaila, kad Maskvos turguose tenka varžytis su kondrabandinėmis prekėmis. Tačiau jos dvigubai ar trigubai brangesnės už mūsų sūrį. Todėl kol kas esame konkurencingi. Be sankcijų mums taip pat padeda parankus valiutos kursas. Daugelis tautiečių nepatenkinti dėl silpno rublio, bet mums, gamintojams, jis labai parankus. Tada net ir per sieną prasmunkanti kontrabanda brangesnė už mūsų sūrį“, – sako sūrio festivalio organizatorius.

Dėl Ukrainos krizės prieš trejus metus prasidėjęs apsikeitimas sankcijomis pastaruoju metu sustiprėjo, kai Jungtinių Valstijų Kongresas Rusijai už kišimąsi į rinkimus sustiprino sankcijas prieš energetikos projektus tarp Rusijos ir Vakarų bendrovių. Rusija nurodė Amerikos ambasadai šimtais mažinti darbuotojų skaičių, išsikelti iš vilos Pamaskvėje. Filipinuose, Pietryčių Azijos šalių viršūnių susitikimo užkulisiuose, susitikę abiejų valstybių diplomatijų vadovai aptarė tolesnį bendradarbiavimą sankcijų kontekste.

Daugiau apie tai – Algirdo Acaus reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.