Verslas

2021.07.28 14:02

Šimonytė siūlo sekti Latvijos pavyzdžiu – leisti darbdaviui nušalinti darbuotoją, kuris atsisako skiepytis

atnaujinta 14.38
Jonas Deveikis, LRT.lt2021.07.28 14:02

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė siūlo Seimui teikti įstatymo pakeitimo projektą, kuris numatytų galimybę darbdaviui nušalinti darbuotoją nuo darbo, jeigu šis nesiskiepija ne dėl medicininių priežasčių.

„Dar klausimas yra dėl vieno projekto, kuris taip pat yra taikomas Latvijoje. Ten yra galimybė darbdaviui nušalinti darbuotoją, kuris atsisako skiepytis ne dėl medicininių priežasčių, jeigu tas darbuotojas negali dirbti nuotoliniu būdu. (...) Manau, kad įstatymų pakeitimų, kuriuos Vyriausybė galėtų pasiūlyti Seimui, pakete toks pasiūlymas galėtų rasti savo vietą“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį sakė I. Šimonytė.

Ji taip pat teigė, jog skiepytis būtų privaloma kontaktines paslaugas teikiantiems darbuotojams.

„Yra darbų, kuriuos galima dirbti nuotoliniu būdu ir tai nekelia jokių didelių problemų. Tačiau yra kontaktinių darbų, tai mes pirmiausia ir kalbėtume apie tokius darbus, kurie reikalauja kontakto su kitu žmogumi ir rizika yra didesnė.

Visada viską reikia vertinti pagal riziką, kuri yra keliama kitiems asmenims. Jeigu nepasiskiepijęs žmogus keltų riziką tik sau, tai būtų jo pasirinkimas ir, žinoma, našta sveikatos apsaugos sistemai, jeigu jis susirgtų ir patektų į ligoninę. Tačiau svarbesnė rizika yra, kad galima užkrėsti kitus žmones. Mano žiniomis, darbdaviai turėtų galimybę spręsti dėl tokių [nepaskiepytų] darbuotojų ir galėtų priimti sprendimą [dėl jų nušalimo nuo darbo]“, – sakė premjerė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė pažymėjo, kad toks pasiūlymas jau yra suderintas su Sveikatos apsaugos ministerija.

„Esame suderinę tokią nuostatą dėl darbų ir veiklų, kurias nustato darbdavys, jeigu nėra galimybių tam tikrus darbus ir veiklas vykdyti nuotoliniu būdu, kad būtų įtrauktas šis punktas“, – akcentavo M. Navickienė.

Tokiai nuostatai dar turės pritarti Seimas.

Darbuotojo nušalinimas nuo darbo nereiškia atleidimo. Nuo darbo nušalintam darbuotojui neleidžiama dirbti, o nušalinimo laikotarpiu nemokamas darbo užmokestis. Darbdavio sprendime nušalinti darbuotoją nuo darbo turi būti nurodyta, kuriam laikui darbuotojas nušalinamas.

LRT.lt primena, kad Latvijoje nuo rugsėjo 15 dienos darbdaviai galės nepasiskiepijusiems arba COVID-19 nepersirgusiems kontaktines paslaugas teikiantiems arba kitas darbo funkcijas, kurių metu yra rizika užkrėsti kitus asmenis, vykdantiems darbuotojams taikyti sankcijas.

Siūloma, kad tokius darbuotojus būtų galima nušalinti nuo pareigų, perkelti į kitą poziciją arba netgi atleisti. Į sąrašą patenka valstybės tarnautojai, medikai, mokytojai, socialiniai darbuotojai.

Artimiausiu metu žada 5 svarbius pakeitimus

Vyriausybė taip pat pritarė pasitarimo protokolo projektui, kuris numato, kokias priemones dar turi taikyti Vyriausybė šalyje toliau sparčiai plintant koronaviruso infekcijai.

„Visų pirma siūlome, kad sprendimai dėl ribojimų būtų priimami tada, kada šalies sveikatos priežiūros įstaigose būtų pasiektas 300 COVID-19 lovų užimtumas. Čia turėtume labai aiškiai pasakyti, kad tai nėra koks nors žadintuvas. Tai yra indikatorius, momentas, į kurį mes judame, ir tai matome. Tai reiškia, kad Vyriausybė savo sprendimus gali priimti ne tik kai yra 301 ar 299 lovų užimtumas“, – sakė A. Dulkys.

Jis taip pat išskyrė 5 kryptis, dėl kurių Vyriausybė jau artimiausiu metu žada priimti sprendimus.

„Pirma kryptys – su Vyriausybės kanceliarija turime susiderinti būtinųjų kontaktinių veiklų sąrašą, jų ryšį su galimybių pasu“, – pažymėjo A. Dulkys.

Antra kryptis – žadama iki tam tikros datos pateikti pasiūlymus Vyriausybei dėl darbo ir veiklos sričių, kurioms būtų privaloma testuotis. Trečia kryptis – nuspręsti, kieno lėšomis, valstybės, darbuotojo ar darbdavio, turėtų būti finansuojami COVID-19 testai. Ketvirtoji – kokių profesijų darbuotojams skiepytis būtų privaloma. Penktoji – priimti pakeitimus dėl ligos ir nedarbingumo išmokų mokėjimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.