Verslas

2016.07.19 14:20

X ir Y kartų darbuotojų tyrimas nustebino mokslininkus

Mindaugas Aušra, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.07.19 14:20

Naujausias tyrimas rodo, kad nors skirtingų kartų vertybės ir elgsena skiriasi, jų požiūris į darboholizmą yra vienodas. Pasak  mokslininkų,  Vokietijos ir Lietuvos finansinių institucijų darbuotojai dažniausiai yra darboholikai, o lietuviai savo darbą įvertina kur kas geriau nei vokiečiai.

Mokslininkai ištyrė dviejų kartų – X ir Y – bankų darbuotojus. X karta – žmonės, gimę tarp 1965 ir 1980 metų, o Y kartai priklauso gimę tarp 80-ųjų ir 2000-ųjų. Pasak vienos iš tyrimo autorių daktarės Raimondos Alonderienės, rezultatai nustebino.

Tikėtasi, kad Y karta, pasireiškianti mažiau atsakingu požiūriu į darbdavį ir darbo vietą, į darboholizmą žvelgs neigiamai. Tuo metu X kartai, kuri yra labiau orientuota į darbo rezultatus, darboholizmas bus labiau priimtas.

Tačiau tyrimas parodė, kad finansų institucijose diržtantys žmonės, nepriklausomai nuo amžiaus, teigiamai vertina darboholizmą ir yra linkę persidirbti.

Anot ekspertės, tai reiškia, kad bankų darbovietės yra kur kas reiklesnės, o pats darbas – labiau įtraukiantis ir malonesnis.

Taip pat darbuotojai įvertino savo darbo kokybę. Anot lietuvių, jie dirba kur kas geriau nei vokiečiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt